Forspoken z bardzo długą „konsolową wyłącznością” dla PS5. Twórcy pokazują efektowne sceny

News
2575V
Forspoken z bardzo długą „konsolową wyłącznością” dla PS5. Twórcy pokazują efektowne sceny
Wojciech Gruszczyk | 24.09.2021, 18:38

Twórcy Forspoken zaprezentowali właśnie kolejny materiał z gry, który jednak już na samym początku potwierdza bardzo istotną wiadomość. Gracze nie mogą liczyć na szybką premierę tego IP na Xboksach Series X|S.

Forspoken zostało zaprezentowane na ostatnim PlayStation Showcase i podczas wydarzenia potwierdzono wstępną datę premiery. Gra będzie dostępna wiosną przyszłego roku na PlayStation 5 i PC, ale okazuje się, że nie możemy liczyć na szybką premierę przygody na innych konsolach.

Twórcy właśnie opublikowali nowy materiał, który już na początku potwierdza, że Sony zagwarantowało sobie 2 letnią wyłączność dla PS5. Jeśli założymy, że tytuł będzie w pierwszych miesiącach przyszłego roku dostępny na PlayStation 5, to najwcześniej na Xboksach Series X|S mógłby pojawić się w 2024 roku.

Już wcześniej pojawiły się przecieki, według których Sony zadbało o długą ekskluzywność Forspoken, a najnowszy materiał potwierdza konkrety.

Jeśli Square Enix będzie chciało wrzucić Forspoken na Xboksy Series X|S, to producent i wydawca będzie musiał zadbać o nową kampanię promocyjną gry, bo szczerze mówiąc – po dwóch latach od pierwotnej premiery, mało kto będzie pamiętał o tym IP.

Warto przypomnieć, że nad scenariuszem do Forspoken pracowała twórczyni pierwszych odsłon serii Uncharted.

Źródło: Twitter: Forspoken

Komentarze (82)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper