Nintendo Switch 4K może znajdować się w 11 studiach. Nintendo zdecydowanie reaguje i wydaje oświadczenie

Gry (plotka)
3625V
Nintendo Switch 4K może znajdować się w 11 studiach. Nintendo zdecydowanie reaguje i wydaje oświadczenie
Iza Łęcka | 30.09.2021, 07:38

Redakcja Bloomberg kontynuuje śledztwo dotyczące Nintendo Switcha oferującego rozgrywkę w 4K. Dziennikarze dotarli do informacji, zgodnie z którymi devkit mocniejszego modelu najprawdopodobniej znajduje się w przynajmniej 11 studiach deweloperskich. Tuż po opublikowaniu artykułu japońskie przedsiębiorstwo zaprzeczyło przedstawionym doniesieniom.

Bloomberg od wielu miesięcy ujawnia kolejne szczegóły dotyczące rzekomego Nintendo Switch 4K lub Nintendo Switch Pro. Urządzenie nadal nie doczekało się oficjalnej zapowiedzi, lecz redaktorzy wskazują, że zaoferuje ekran OLED, mocniejsze podzespoły i będzie odznaczać się wyższą ceną.

Dalsza część tekstu pod wideo

Takashi Mochizuki i Olga Kharif opublikowali kolejny raport, zgodnie z którym pracownicy przynajmniej 11 studiów są w posiadaniu devkita nowego Switcha:

„Pracownicy 11 firm zajmujących się grami powiedzieli, że ich zespoły są w posiadaniu zestawu deweloperskiego dla Switcha 4K od Nintendo. Studia pochodzą z całego świata, są to zarówno najwięksi wydawcy, jak i małe studia i obejmują co najmniej jeden [zespół - przyp. red.], który nigdy wcześniej nie robił gier na konsolę, Zynga Inc, zgodnie z [wypowiedziami - przyp. red.] pracowników, którzy prosili o nieujawnianie ich tożsamości, ponieważ nie byli upoważnieni do publicznego omawiania swoich projektów”.

Mówi się jednak, że Big N zmieniło plany, głównie za sprawą braku droższych półprzewodników, dlatego urządzenie obsługujące 4K mogłoby nie zadebiutować przynajmniej do końca przyszłego roku. Bloomberg bierze również pod uwagę, że japoński producent może zrezygnować z opracowania ostatecznej wizji urządzenia, lecz tym samym postawi w niekorzystnej sytuacji deweloperów, którzy wydali już znaczące środki na opracowanie gier w 4K.

„Deweloperzy odmówili spekulowania na temat planów Nintendo wobec innej konsoli, ale powiedzieli, że spodziewają się wydać gry 4K na Switcha w trakcie lub po drugiej połowie przyszłego roku. W zeszłym miesiącu Zynga powiedziała, że Star Wars: Hunters, gra na Switcha i smartfony, prawdopodobnie zostanie opóźniona do 2022 roku, po tym jak początkowo planowano jej wydanie w tym roku. Chociaż Bloomberg zidentyfikował 11 firm korzystających z zestawów 4K, ich rzeczywista liczba jest prawdopodobnie znacznie wyższa”.

Nintendo niejako odniosło się do tez stawianych przez dziennikarzy i stwierdziło, że raport jest „niedokładny”. Jednocześnie wydano oświadczenie, w którym podkreślono, że nie ma planów dotyczących wydania nowego Nintendo Switcha – Japończycy skupiają się obecnie na premierze modelu OLED.

Na wiadomość Bloomberga zareagowała także Zynga – rzeczniczka zakwestionowała wiadomości przedstawione przez pracowników studia:

„By doprecyzować, Zynga nie posiada zestawu deweloperskiego 4K od Nintendo”.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-09-29/nintendo-switch-4k-developers-make-games-for-nonexistent-console Twitter: NintendoCoLtd

Komentarze (67)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper