Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.09.2021 13:06
Chernobylite w pierwszej recenzji konsolowego wydania. Gra psuje pliki z save'ami na PS4
989V

Chernobylite w pierwszej recenzji konsolowego wydania. Gra psuje pliki z save'ami na PS4

Chernobylite jest już dostępny również na konsolach (gra debiutowała na PC). Premierze gry na PS4 i XOne towarzyszy kolejny zwiastun.

Chernobylite w wyczekiwanym wydaniu konsolowym (na razie tylko na PS4 i XOne - upiększone edycje stworzone z myślą o PS5 i XSX/XSS otrzymamy w późniejszym terminie) doczekał się już pierwszej recenzji. Swój werdykt o grze zdążyła wydać redakcja PlayStation Universe. Serwis PSU wspomina o glitchach wizualnych, występujących w wersji na PS4 i problemach z nierówną animacją.

"Kiedy przemieszczamy się między liniowymi sekcjami a otwartymi obszarami framerate spada z płynnego 60 do 30 fps. Wymaga to dłuższego czasu, by się przyzwyczaić".

To nie największy problem z konsolowym wydaniem Chernobylite. Redakcja PSU informuje o alarmującym kłopocie, który sprawia, że aktualnie chyba lepiej wstrzymać się z zakupem konsolowego wydania tytułu. Chodzi o bugi powodujące psucie save'ów na PS4.

"Wersja na PS4 cierpi na psucie plików z save'ami. Za każdym razem, gdy wybieram opcję "Zacznij od ostatniego punktu kontrolnego" Chernobylite się zawiesza i informuje o zepsutym pliku save'a po próbie ponownego załadowaniu gry" - pisze redaktor PSU.

Redakcja PSU wystawiła Chernobylite na PS4 ocenę 7/10. Niestety serwis nie napisał czy testował grę z zainstalowanym premierowym patchem 1.07.

Poniżej czeka na was zwiastun premierowy Chernobylite w wydaniu konsolowym. Źródło: https://www.psu.com/reviews/chernobylite-ps4-review/

Tagi: All in! Games Chernobylite The Farm 51