Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 18.09.2021 15:30
Destiny wyniki
805V

Destiny miało 187 milionów unikalnych graczy! Bungie chwali się kosmicznymi liczbami

Najnowszy wpis na blogu Bungie przyniósł nam całkiem sporo danych liczbowych, które potwierdzają, jak kultową marką jest Destiny.

Destiny jest potężną marką i właściwie od lat stanowi nieodłączny element branży gier - nawet jeśli nie jest o niej tak głośno każdego dnia, jak blisko premier obu głównych odsłon. Zresztą, ważnym czynnikiem przy tej długowieczności jest praca studia. Nie tak dawno Bungie zdecydowało się wypuścić wersję na nowe generacje konsol (naszą recenzję znajdziecie w tym miejscu), a przed nami ogromne i wyczekiwane DLC.

Teraz okazuje się, że pod kątem liczb może być nawet lepiej, niż się spodziewaliśmy. W najnowszym wpisie na swoim blogu, Bungie podzieliło się znakomitymi wynikami całej serii. Największe wrażenie robi ta, według której od premiery gry (w 2014 roku) na serwerach pojawiło się ponad 187 milionów unikalnych graczy! Co ciekawe, wszyscy oni spędzili w grze sumarycznie 9.8 miliarda godzin. Dla porównania skali, 10 miliardów godzin to około 1.1 miliona lat.

Jeśli pobawić się nieco w matematykę, szybko można wyliczyć, że średni czas każdego gracza spędzany w tytule to około 53 godziny. Oczywiście, są tacy, których wyniki liczy się w tysiącach, co na pewno podnosi statystykę, ale to wciąż imponujące liczby. Pozostaje więc czekać na przekroczenie prawdziwych kamieni milowych - 10 miliardów godzin oraz 200 milionów unikalnych graczy. Śmiem twierdzić, że to kwestia najbliższych miesięcy.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2021/09/16/over-187-million-destiny-players-have-played-for-nearly-10-billion-hours/

Tagi: Activision Activision Blizzard Bungie Destiny Destiny 2