Iza Łęcka Iza Łęcka 15.09.2021 07:00
Cyberpunk 2077 - test 1.31
1714V

Cyberpunk 2077 po patchu 1.31 na teście wszystkich konsol. Na PS4 gra działa lepiej, ale na XOne ma problemy

Ostatnia aktualizacja do Cyberpunk 2077 zajęła się usprawnieniem produkcji na konsolach Sony, jednak CD Projekt RED musi jeszcze zająć się dopracowaniem przygody na Xboksie One. Na wskazanej platformie tytuł nadal zalicza większe spadki płynności, które nie są już widoczne podczas rozgrywki na PlayStation 4.

CD Projekt RED jak dotąd wstrzymuje się przed zapowiedzią kluczowych informacji dotyczących aktualizacji wykorzystującej moc PlayStation 5 i Xboksów Series X|S w Cyberpunk 2077, ale deweloperzy regularnie dopracowują grę na poprzedniej generacji.

Potwierdziły się informacje uzyskane na podstawie pierwszego testu, zgodnie z którymi RPG na PS4 obecnie radzi sobie znacznie lepiej. Na poniższym zestawieniu znajdziecie porównanie wszystkich konsol i okazuje się, że przygoda w Night City może zaskoczyć wydajnością na starszym sprzęcie Sony. Podczas rozgrywki na PS5 gracze doświadczą stałych 60 klatek na sekundę, na PS4 Pro 30 fps i choć na PS4 zdarzają się jeszcze małe spadki, to są one znacznie mniej dotkliwe niż przed łatką 1.31.

CD Projekt RED powinien zająć się dopracowaniem tytułu na Xboksie One, który ma większe trudności w tych samych scenach, jakie na PlayStation 4 prezentują się płynniej. Różnice są zauważalne, lecz zwróćmy uwagę, że ostatni patch uwzględniał między innymi dopracowanie doświadczenia na urządzeniu Sony.

Poniżej możecie sprawdzić pełne testy konsol obu generacji.

Źródło: YouTube.com

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077