Iza Łęcka Iza Łęcka 02.09.2021 07:00
Wiedźmin i Cyberpunk w w jednym stali domu
2942V

Wiedźmin 3 i Cyberpunk 2077 mogą jednak nie trafić na PS5 i XSX|S w 2021 roku. CD Projekt RED wyjaśnia

CD Projekt uczy się na błędach i nie zamierza zbyt pośpiesznie zapowiadać premier next-genowych wersji Wiedźmina 3: Dziki Gon i Cyberpunka 2077. Na telekonferencji z akcjonariuszami do sprawy odniósł się Michał Nowakowski.

Wczoraj CD Projekt potwierdził rezultaty finansowe – na przedstawionej prezentacji pojawiły się grafiki sugerujące bardzo dobrą wiadomość dotyczącą debiutu Wiedźmina 3: Dziki Gon i Cyberpunka 2077 na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S w 2021 roku. Jak się jednak okazuje, temat został poruszony podczas telekonferencji z akcjonariuszami, a przedstawiciel przedsiębiorstwa określił, że wszystko może się jeszcze wydarzyć.

Michał Nowakowski, wiceprezes ds. rozwoju biznesu, wspomniał, że doświadczenia z ubiegłego roku miały ogromny wpływ na dalsze działania CD Projektu, dlatego teraz nie chce gwarantować dokładnych tegorocznych premier next-genowych aktualizacji. Nadal celem jest wydanie łatek w 2021 roku, jednak wiele na to wskazuje, że deweloperzy chcą solidnie przygotować się do wydania – natomiast gracze ewentualnie będą musieli pogodzić się z opóźnieniem.

„Celem jest wydanie next-genowej wersji Cyberpunk 2077 pod koniec tego roku. Jednocześnie, pamiętając o lekcjach, jakie wyciągnęliśmy w ciągu ostatniego roku i biorąc pod uwagę, że ten projekt wciąż pozostaje w fazie rozwoju, nie możemy z całkowitą pewnością powiedzieć, że harmonogram produkcji nie ulegnie zmianie”.

Podobnie prezentuje się kwestia Wiedźmina 3: Dziki Gon, lecz projektem nie zajmuje się bezpośrednio CD Projekt RED – to Saber Interactive (twórcy portu gry na Nintendo Switcha) zostali zatrudnieni do stworzenia aktualizacji:

„W przypadku Wiedźmina 3 sytuacja jest nieco inna, ponieważ zajmuje się tym zewnętrzny zespół, którym jest Saber Interactive - firma, z którą współpracowaliśmy już wcześniej przy Switchu, a także przy aktualizacjach w przeszłości. Podobnie jak w przypadku Cyberpunk 2077, naszym celem jest wydanie tej gry jeszcze pod koniec 2021 roku. Jednak, podobnie, proces rozwoju trwa i nie możemy być absolutnie przekonani, że harmonogram wydania nie ulegnie zmianie”.

Przedstawiciel CD Projektu podkreślił, że zgodnie z planem gry mają otrzymać natywne wersje na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S do końca 2021 roku, choć obecnie nie powinniśmy oczekiwać konkretnych terminów:

„Na razie jednak zdecydowanie celujemy z obydwoma tytułami w późny 2021 rok i nie chcę być w tej chwili bardziej konkretny”.

Najwyraźniej firma wyciąga wnioski z przeszłości, dzięki czemu nie zamierza przyspieszać premier. Społeczność skupiona wokół danej produkcji zawsze będzie chciała jak najszybciej sprawdzić ulepszoną grę, jednak historia pokazała, że czasami wystarczy zaczekać kilka miesięcy, by dostarczyć na rynek dopracowane produkcje i spełnić oczekiwania największych fanów.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/cyberpunks-developer-cant-guarantee-next-gen-versions-will-make-it-out-this-year/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon