Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.09.2021 14:41
Horizon VR
779V

Horizon VR ma trafić na next-genowe PlayStation VR. Za produkcję podobno odpowiada najnowsze studio Sony

Sony chce podobno znacząco rozwijać markę Horizon, ponieważ nie tylko Guerrilla Games ma pracować nad rozwojem tego IP. Najnowsze przecieki sugerują, że powstaje Horizon VR i gra powinna zainteresować entuzjastów wirtualnej rzeczywistości.

Pierwsze plotki o Horizon VR pojawiły się w październiku 2019 roku, a na początku 2021 roku wspominaliśmy o kolejnych doniesieniach dotyczących projektu. Plotka powróciła, jednak tym razem szczegóły przedstawił Nick Baker – współzałożyciel Xbox Era potwierdził już, że ma dobre dojścia do pracowników Sony.

Jego zdaniem Horizon VR faktycznie powstaje i produkcja jest rozwijana w Firesprite Studios, czyli najnowszym zespole PlayStation Studios. Nie będzie to jednak specjalny tryb dla Horizon Zero Dawn lub Horizon Forbidden West.

Insider nie jest jednak pewny jednego – czy możemy tutaj liczyć na pełnoprawną produkcję czy też raczej doświadczenie VR:

„Nie powiedziano mi, czy będzie to pełnoprawna gra, jak Half-Life: Alyx, czy będzie to 'doświadczenie' jak to z Batman Arkham. Tego nie wiem”.

Jest to na pewno ciekawy wybór, ponieważ uniwersum Horizon zostało dobrze przyjęte – powstaje druga gra, na rynku znajduje się planszówka i komiksy, więc może wkrótce usłyszymy o przygodzie na PlayStation VR 2? Nie będę specjalnie zaskoczony, gdy w pewnym momencie Sony zapowie również animację, serial lub film.

Firesprite Studios to doświadczony zespół (autorzy The Playroom i The Persistence), który może poradzić sobie z takim ciekawym zadaniem.

Źródło: https://gamingbolt.com/horizon-vr-game-being-developed-by-firesprite-studios-rumour

Tagi: Firesprite Studios Horizon Forbidden West Horizon VR Horizon Zero Dawn PlayStation VR 2 Sony