Horizon VR ma trafić na next-genowe PlayStation VR. Za produkcję podobno odpowiada najnowsze studio Sony

Gry (plotka)
1091V
Horizon VR ma trafić na next-genowe PlayStation VR. Za produkcję podobno odpowiada najnowsze studio Sony
Wojciech Gruszczyk | 14.09.2021, 14:41

Sony chce podobno znacząco rozwijać markę Horizon, ponieważ nie tylko Guerrilla Games ma pracować nad rozwojem tego IP. Najnowsze przecieki sugerują, że powstaje Horizon VR i gra powinna zainteresować entuzjastów wirtualnej rzeczywistości.

Pierwsze plotki o Horizon VR pojawiły się w październiku 2019 roku, a na początku 2021 roku wspominaliśmy o kolejnych doniesieniach dotyczących projektu. Plotka powróciła, jednak tym razem szczegóły przedstawił Nick Baker – współzałożyciel Xbox Era potwierdził już, że ma dobre dojścia do pracowników Sony.

Jego zdaniem Horizon VR faktycznie powstaje i produkcja jest rozwijana w Firesprite Studios, czyli najnowszym zespole PlayStation Studios. Nie będzie to jednak specjalny tryb dla Horizon Zero Dawn lub Horizon Forbidden West.

Insider nie jest jednak pewny jednego – czy możemy tutaj liczyć na pełnoprawną produkcję czy też raczej doświadczenie VR:

„Nie powiedziano mi, czy będzie to pełnoprawna gra, jak Half-Life: Alyx, czy będzie to 'doświadczenie' jak to z Batman Arkham. Tego nie wiem”.

Jest to na pewno ciekawy wybór, ponieważ uniwersum Horizon zostało dobrze przyjęte – powstaje druga gra, na rynku znajduje się planszówka i komiksy, więc może wkrótce usłyszymy o przygodzie na PlayStation VR 2? Nie będę specjalnie zaskoczony, gdy w pewnym momencie Sony zapowie również animację, serial lub film.

Firesprite Studios to doświadczony zespół (autorzy The Playroom i The Persistence), który może poradzić sobie z takim ciekawym zadaniem.

Źródło: https://gamingbolt.com/horizon-vr-game-being-developed-by-firesprite-studios-rumour

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper