Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.10.2019 20:12
Horizon Zero Dawn VR
892V

Horizon Zero Dawn VR? Sony może pracować nad spin-offem dla PlayStation VR

Sony nie rezygnuje z PlayStation VR i świat Horizon Zero Dawn może zostać rozbudowany o nową historię przygotowaną specjalnie dla gogli wirtualnej rzeczywistości. Taką wiadomość podał jeden ze znawców technologii VR.

Horizon Zero Dawn to jeden z największych sukcesów Sony na aktualnej generacji. Tytuł Guerilla Games został doceniony przez graczy oraz dziennikarzy, a według doniesień – Holendrzy już pracują nad kontynuacją historii.

Sytuacja jest jednak bardzo interesująca, ponieważ Callum Hurley jest przekonany, że Sony pracuje nad drugim tytułem rozszerzającym młode uniwersum. Specjalista sprzedaży Digital Pivot 360 (firma zajmuje się tworzeniem przestrzeni, miejsc i lokalizacji dla wirtualnej rzeczywistości) wspomniał w wymownej wiadomości o nowej grze VR – tytuł jest rozwijany przez SIE London Studio. Twórcy wcześniej opracowali PlayStation VR Worlds, Blood & Truth oraz liczne gry z serii SingStar.

Callum nie jest pewien, na jakiej platformie wyląduje produkcja, ale możemy podejrzewać, że projekt będzie już dostępny na PlayStation 5... Może nawet on przygotuje graczy na Horizon Zero Dawn 2 i będzie pomostem pomiędzy historiami?

Przedstawiciel Digital Pivot 360 podkreślił w kolejnych wiadomościach, że choć sam nie widział gry, to otrzymał informacje o projekcie od zaufanego źródła.

Warto również spojrzeć:

Źródło: https://rectifygaming.com/rumor-horizon-zero-dawn-vr-spinoff-title-said-to-be-in-development/

Tagi: Horizon Zero Dawn horizon zero dawn vr PlayStation VR plotka VR