Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.09.2021 18:59
Deathloop Julianna
3169V

Deathloop na PS5 to najlepsza promocja Xboksa i Xbox Game Pass? Gracze mają podążyć za tym tytułem

Deathloop zbiera świetne oceny i bez wątpienia jest to produkcja, która powinna zainteresować szerokie grono odbiorców. Tytuł może jednak mieć bardzo ważne zadanie, ponieważ to właśnie gra Arkane ma skłonić niezdecydowanych do sięgnięcia po Xboksa lub zainwestowania w Xbox Game Pass.

Deathloop zbiera bardzo mocne oceny i choć jest to produkcja przygotowana przez Arkane Lyon, które należy do Bethesdy, to jednak przez najbliższy rok tytuł nie trafi na Xboksy Series X|S i do Xbox Game Pass.

Sytuacja może jednak zostać w ciekawy sposób wykorzystana przez Microsoft, ponieważ Deathloop to jedna z najlepszych gier aktualnej generacji i zarazem kolejny hit stworzony przez Arkane.

Alex Donaldson, redaktor naczelny RPGSite, wysunął ciekawą tezę – jeśli gracze z PlayStation będą chcieli zapoznać się z kolejnymi pozycjami Arkane, to będą zmuszeni zainwestować w Xboksa.

IP jest własnością Bethesdy (Microsoftu), więc nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości Deathloop 2 trafił już wyłącznie na Xboksy Series X|S i PC, a biorąc pod uwagę dobre przyjęcie pierwszej przygody Colta – na pewno znaleźliby się gracze, którzy chcieliby zapoznać się z kontynuacją.

Identyczną sytuację widzieliśmy w przypadku The Outer Worlds – pierwsza część trafiła na różne platformy, a kontynuację zapowiedziano wyłącznie na Xboksy Series X|S i PC.

Przeczytajcie naszą recenzję Deathloop.

Źródło: Twitter: APZonerunner

Tagi: Arkane Lyon Bethesda Softworks Deathloop