Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 11.09.2021 15:30
God of War: Ragnarok Cory Barlog
1734V

God of War: Ragnarok bez Cory'ego Barloga. Reżyser zdradził, że nie będzie brał udziału w powstawaniu sequela

Nazwisko Cory'ego Barloga kojarzy chyba każdy, kto miał styczność z grami wideo - zwłaszcza tymi na konsolach od Sony. Okazuje się, iż ów potrzebuje przerwy.

Po długich miesiącach oczekiwań wreszcie doczekaliśmy się oficjalnej prezentacji God of War: Ragnarok. Gra została pokazana podczas minionego PlayStation Showcase 2021 i wywołała spory szum. Oczywiście kolejne dni po przedstawieniu zwiastuna upływają pod znakiem licznych informacji oraz szczegółów na temat nadchodzącej, nordyckiej historii.

I choć bez dwóch zdań w grze pojawi się sporo nowych elementów oraz masa powracających, to już teraz wiemy czego - albo bardziej "kogo" - może zabraknąć. Mowa o Corym Barlogu, a więc reżyserze serii z Santa Monica Studio. Stołek przejmie Eric Williams, który zdradził w krótkim wywiadzie, że zmiana warty po każdej z produkcji to niepisana zasada w ich ekipie i pozwala na świeże podejście.

Sam Barlog również nie szczędził słów na temat obecnej sytuacji oraz tego, że niespodziewanie to nie on - osoba, która reżyserowała God of War II i God of War (2018) oraz pracowała przy większości odsłon od 2005 roku - będzie przewodził procesowi produkcji. Wspomniał, że duże znaczenie ma tu wycieńczenie, które przychodzi po takich projektach:

Ważne jest to, aby za każdym razem móc uzyskać świeżą perspektywę, ale także świeżą parę nóg w tym sensie, że jesteś naprawdę wyczerpany po zakończeniu konkretnych projektów. Więc musisz nakłonić do tego kogoś innego.

Pozostaje mieć nadzieję, że nowy reżyser stworzy grę, która zaangażuje graczy na podobnym poziomie emocjonalnym, co poprzednia i pochłonie przeróżnymi rozwiązaniami. Obecnie pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość, albowiem gra zadebiutuje najwcześniej w przyszłym roku.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/exhausted-god-of-war-director-reveals-hes-not-returning-for-ragnarok/

Tagi: God of War: Ragnarok Santa Monica Studio Sony Interactive Entertainment