God of War Ragnarök w szczegółach. Zobaczcie Thora, porównanie grafiki i poznajcie informacje dotyczące fabuły

News
4717V
God of War Ragnarök w szczegółach. Zobaczcie Thora, porównanie grafiki i poznajcie informacje dotyczące fabuły
Iza Łęcka | 10.09.2021, 07:00

Na wielkie zakończenie PlayStation Showcase otrzymaliśmy pierwszą prezentację rozgrywki z God of War Ragnarök. Sony nie podzieliło się datą premiery gry, jednak Santa Monica Studio jest gotowe na przedstawienie pierwszych dokładniejszych informacji dotyczących produkcji. Gracze zmierzą się z Thorem.

Ujawnienie pierwszego materiału z God of War Ragnarök było momentem, na który czekało wielu sympatyków marki PlayStation. Deweloperzy potwierdzili, że akcja gry rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z poprzedniej przygody Kratosa, a do krainy nadciągnęła „Wielka Zima” (Fimbulwinter), przez którą przetrwanie w trudnych warunkach Północy jest większym wyzwaniem.

Jednym z głównych wątków produkcji ponownie będzie relacja na linii Kratos-Atreus, jednak teraz w większym stopniu skupi się na przeżyciach i ciekawości syna boga wojny – ta część historii została zapoczątkowana pod koniec przygody z 2018 roku.

„Kratos, wciąż noszący w sobie wiedzę o swoich błędach z przeszłości, chce oszczędzić Atreusowi krwawych lekcji, które wyniósł z konfliktu z bogami. Chce przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo swojemu synowi, a ich konfrontacja z Baldurem utwierdziła go w przekonaniu, że dalsze wikłanie się z Aesirami [nordyckimi bogami - przyp. red.] przyniesie tylko tragedię”.

W God of War Ragnarök staniemy do walki z dwoma antagonistami – Freyą i Thorem:

„Chcieliśmy przypomnieć graczom, że Freya jest nie tylko przerażająco potężną posiadaczką magii Vanirów, ale także potężną wojowniczką we własnej osobie. Rozwścieczona uniknięciem przez Kratosa sprawiedliwości z jej ręki, skieruje każdą broń, jaką dysponuje, przeciwko zabójcy swojego syna”.

„Nazywany przez Mimira "Największym rzeźnickim bękartem w Dziewięciu Królestwach", Thor zdobył tytuł jednego z najpotężniejszych bogów Aesiru, wyniszczając niemal wszystkich Gigantów na rozkaz Odyna”.

God of War Ragnarok - Thor

Walka zaoferuje znane doświadczenie, jednak autorzy nie zapomnieli o nowych zdolnościach, runicznym summonie dla Atreusa (mozecie go zobaczyć na materiale), czy też legendarnych broniach Kratosa.

„Jako zespół ciężko pracowaliśmy, aby wykorzystać nasze doświadczenia z God of War (2018) i ulepszyć walkę tak, aby sprawiała wrażenie świeżej, a jednocześnie znajomej. W God of War Ragnarök, jednym z naszych głównych celów było zwiększenie możliwości wyboru gracza w walce. Niezależnie od tego, czy chodzi o mocne uderzenia, opanowanie elementów, czy sprytną taktykę defensywną - znajdziesz mnóstwo okazji, by walczyć u boku naszego duetu w sposób, który sprawi, że poczujesz się wyjątkowo ekspresyjnie”.

God of War Ragnarök zaoferuje rozbudowaną listę przeciwników, a każde spotkanie będzie „niezapomniane”. Twórcy obiecują wiele mniejszych bitew, ale także „zapierające dech w piersiach starcia z bossami”.

W grze trafimy do wszystkich Dziewięciu Królestw. Oprócz nowych obszarów przedstawionych w ramach wcześniej dostępnych lokacji dotrzemy również do nowych miejsc (Vanaheim, Svartalfheim, Asgard) odznaczających się rozmaitym wyglądem oraz różnorodną budową (od zielonych dżungli po skomplikowane podziemne sieci kopalń).

Santa Monica Studio podkreśla, że gra zmierza na PlayStation 5 i PlayStation 4, ale deweloperzy nie przedstawiają daty premiery. Poniżej sprawdzicie porównania, natomiast w galerii znalazły się oficjalne materiały z pozycji oraz okładka.

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/09/09/first-look-at-god-of-war-ragnarok/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych