Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.09.2021 09:19
Airborne Kingdom gotowe do lądowania na konsolach. Budowanie podniebnych miast z datą premiery
458V

Airborne Kingdom gotowe do lądowania na konsolach. Budowanie podniebnych miast z datą premiery

Airborne Kingdom to wyjątkowo ciekawa propozycja w kategorii gier strategiczno-ekonomicznych (a dokładniej tzw. "city-builderów"). Gra zmierza na konsole i wiemy już, kiedy dojdzie do jej premiery.

Airborne Kingdom zebrało już w grudniu 2020 roku przyzwoite oceny na PC (średnia 7,6/10 na Metacritic), w międzyczasie zgarniając nominację do prestiżowych nagród BAFTA (w kategorii najlepszego debiutu nowego IP). Warto zatem zainteresować się tym podniebnym city-builderem. Szczególnie, że tytuł jest już prawie gotowy do lądowania na konsolach.

Wiadomo już, że Airborne Kingdom trafi na PS5, Switch, Xbox Series X|S oraz Xbox One dokładnie 9 listopada 2021 r. Ogłoszeniu towarzyszy nowy zwiastun, w którym nie zabrakło gameplayu z wydania gry na PS5. W filmiku deweloperzy przypominają też o licznych pochwałach z recenzji, których doczekało się Airborne Kingdom.

Airborne Kingdom jest o tyle ciekawe, że miasta budujemy tu w przestworzach. Więcej na temat gameplayu z tej produkcji i nowościach, które otrzymamy na konsolach (choćby trybu New Game+) przeczytacie tutaj.

Źródło: https://www.gamespace.com/all-articles/news/bafta-nominated-airborne-kingdom-release-date-announced/

Tagi: Airborne Kingdom The Wandering Band