Iza Łęcka Iza Łęcka 31.08.2021 07:01
Starfield
2301V

Starfield może trafić na PS5? Microsoft reaguje na plotki dotyczące czasowej ekskluzywności

Najbardziej oczekiwana gra ostatnich lat z katalogu Bethesdy została zapowiedziana wyłącznie na Xboksy Series X|S i PC. Od wczoraj jednak krążą spekulacje, zgodnie z którymi Starfield po pewnym czasie mógłby zadebiutować na PlayStation 5. Do problematycznej kwestii odniósł się Aaron Greenberg.

Microsoft kupił Bethesdę, zyskując tym samym nowe studia oraz wiele intrygujących IP. Jedną z najciekawszych i wzbudzających największe emocje zapowiedzianych gier z katalogu przedsiębiorstwa jest Starfield, którego mieliśmy już okazję zobaczyć na pierwszej zapowiedzi. Według oficjalnej informacji produkcja trafi tylko na Xboksy Series X|S i PC.

Nieco oliwy do ognia sprawie dodał Pete Hines, dając nadzieję fanom, że „drzwi są otwarte” i kosmiczna historia jednak zadebiutuje na PlayStation 5. W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja i pojawiło się wiele informacji, że tytuł jest tak naprawdę „czasową pozycją ekskluzywną”, a użytkownicy najnowszej konsoli Sony nie muszą się martwić, gdyż prędzej czy później sprawdzą grę.

Aaron Greenberg szybko zareagował na doniesienia i postanowił nie dawać niepotrzebnej nadziei. Szef marketingu Xboksa podkreślił: „Starfield zadebiutuje wyłącznie na Xboksach Series X|S i PC 11 listopada 2022 roku”.

Gdyby wskazana wiadomość nie przekonała niektórych graczy, przedstawiciel korporacji był bardziej dokładny i zaznaczył, że nie jest to „czasowy exclusive”.

Źródło: Twitter: aarongreenberg

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Starfield