Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.08.2021 16:50
Xbox Series X Halo - wyprzedany
1328V

Xbox Series X w limitowanej wersji Halo Infinite wyprzedany. Skalperzy sprzedają konsolę za dużą kwotę

Microsoft ujawnił limitowane wydanie Xboksa Series X, które nie bez powodu cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Sprzęt został już wyprzedany i teraz trafia na koleje aukcje – kolekcjonerzy i fani Halo muszą przygotować nawet 1000 dolarów, by kupić sprzęt.

Xbox Series X jest trudno dostępny w wielu krajach, a wielu graczy nadal walczy o każdą wolną sztukę. Sytuacja nie poprawi się do przyszłego roku, więc mogliśmy mieć pewność, że limitowane wydanie konsoli zostanie szybko wyprzedane. Urządzenie było także dostępne w bardzo dobrej cenie (2599 zł), co skłoniło wielu graczy do kliknięcia przycisku „kup”.

Jak się okazuje, wśród zainteresowanych pojawiły się także osoby, które chętnie od razu wystawiły sprzęt na aukcje. Teraz Xbox Series X w wersji Halo Infinite jest dostępny na amerykańskim eBayu za nawet 1500 dolarów (5835 zł), ale można znaleźć aukcje za 900-100 dolarów, co już w tej sytuacji sprawia, że klienci muszą zapłacić niemal dwa razy więcej za sprzęt – cena standardowa to 549,99 dolarów.

Nie wiemy tak naprawdę ile sztuk konsoli zostało przygotowanych, ale możemy mieć pewność, że część klientów kupiła konsole tylko z jednego powodu – odsprzedaży. Jest to jak najbardziej legalne, jednak na pewno bardzo frustrujące dla sympatyków marki Halo, którzy chcieliby sięgnąć po taki zestaw w normalnej cenie.

Xbox Series X w limitowanej wersji Halo Infinite wyprzedany

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/the-halo-xbox-series-x-is-already-sold-out-and-being-listed-on-ebay-for-1000/

Tagi: 343 Industries Halo Infinite Microsoft Xbox Xbox Series X