Iza Łęcka Iza Łęcka 26.08.2021 12:03
eFootball - Messi i Neymar
4498V

eFootball „przenosi grę na nowy poziom symulacji”. Gameplay pokazuje szczegóły następcy PES-a

eFootball to zapowiedziana w lipcu produkcja, która ma za zadanie przenieść wirtualną piłkę nożną na zupełnie nowy poziom. Z okazji trwającego gamescomu twórcy podzielili się nowym materiałem.

Jednym z najgłośniejszych ogłoszeń lipca było przedstawienie eFootball - producenci zdecydowali się na model free-2-play, który od początku wzbudził niemałe kontrowersje wśród oddanych sympatyków PES-a. Oliwy do ognia dodały zapowiedzi studia dotyczące udostępnienia Master League w formie płatnej aktualizacji. 

Konami jednak powoli przygotowuje do jesiennej premiery i pokazania sympatykom wirtualnej piłki nożnej nowej propozycji, a tegoroczny gamescom jest idealnym momentem do przedstawienia nowości. Na najświeższym materiale przyjrzymy się wszelkim mechanikom, które wpłyną na dogodniejsze odczuwanie ruchów piłkarzy oraz bardziej realistyczną rozgrywkę na boisku.

eFootball odznaczać się będzie wieloma rozwiązaniami, które, jak określili deweloperzy, „przeniosą grę na kolejny poziom symulacji piłki nożnej”. Gracze będą kontrolować siłę podań i strzałów, natomiast dzięki intuicyjnym poleceniom wykorzystają wiele dryblingów. By rozgrywka stała się jeszcze bardziej dynamiczna, nieodzownym jej elementem stanie się „gra ciałem” - zarówno w ofensywie, jak i defensywie.

Deweloperzy podkreślili, że sporo uwagi poświęcili pojedynkom 1 na 1 oraz ich możliwym scenariuszom, a kamera umożliwi przyjrzenie się wskazanym starciom z bliska. Nie zapomniano także o specjalnych uderzeniach - ostrych dośrodkowaniach oraz szybkich podaniach.

Źródło: YouTube,
Twitter: play_eFootball

Tagi: eFootball Konami PES Productions