Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.08.2021 14:11
eFootball w dniu premiery będzie „jak demo”
2684V

eFootball w dniu premiery będzie „jak demo”. Płatny Master League otrzyma płatne i bezpłatne Match Passy

Konami postanowiło odpowiedzieć na kilka trudnych pytań, które pojawiły się po prezentacji eFootball, czyli nowej wersji PES 2022. Gra będzie dostępna za darmo, ale na początku będzie to w zasadzie demo.

Konami mierzy się z bardzo krytycznymi komentarzami dotyczącymi eFootball. Gracze nie są przekonani do takiej wizji PES 2022, więc studio postanowiło odpowiedzieć na kilka pytań, które pojawiły się od czasu ujawnienia gry.

Japończycy podkreślają, że „gra eFootball została stworzona na początku z myślą o konsolach”, ale produkcja będzie dostępna na wielu urządzeniach, zdaniem wydawcy i producenta – nie będziemy w tym wypadku świadkami gorszej oprawy na mocniejszych sprzętach:

„Gra eFootball została stworzona najpierw z myślą o konsolach, ale jest platformą, z której każdy może korzystać. Produkcja będzie w pełni wykorzystywać możliwości sprzętowe każdego obsługiwanego urządzenia. Wprowadzimy poprawki graficzne do wersji mobilnej, ale grafika następnej generacji na konsolach i PC nie zaliczy downgrade'u”.

Twórcy zapewnią szerokie opcje dostosowania cross-playu, tak by gracze mogli grać tylko z osobami z odpowiednich dla siebie platform. Jednak tak naprawdę – jesienią otrzymamy demo:

„Czy premiera „wczesną jesienią” to w zasadzie demo?

Pod wieloma względami tak. Chcemy, aby gracze mogli jak najszybciej zapoznać się z eFootball, dlatego uruchomimy grę z ograniczoną liczbą drużyn i trybów. Dokładne szczegóły podamy później”.

Na premierę produkcja nie otrzyma żadnych mikropłatności, jednak jesienią zostanie dodana nowa zawartość, którą kupimy za pieniądze. Na dobry początek pojawi się możliwość gry z SI – choć na pełną zawartość nadal musimy zaczekać.

eFootball otrzyma darmowy Option Files / Edit Mode, który zostanie dodany na PlayStation 5, PlayStation 4 i PC – tryb pobierzemy po premierze.

Konami potwierdziło również, że Master League zostanie dodany jako płatna aktualizacja i teraz będziemy mogli zdobyć piłkarzy przez Match Passy – będzie to działać niczym Battle Pass w strzelankach, tylko zamiast nowych broni otrzymamy kolejnych zawodników. Twórcy zapewnią „darmowe i płatne Match Passy”.

Źródło: Twitter: play_eFootball

Tagi: eFootball Konami PES Productions