PES 2022 jako eFootball za darmo i w zaskakującej formie! Konami zaprezentowało grę free-2-play

News
8183V
PES 2022 jako eFootball za darmo i w zaskakującej formie! Konami zaprezentowało grę free-2-play
Iza Łęcka | 21.07.2021, 10:04

Konami przedstawiło nową część serii Pro Evolution Soccer. Studio ujawniło zwiastun oraz potwierdziło istotne szczegóły dotyczące premiery – zapowiada się zadziwiająca ewolucja. Tytuł będzie dostępny na rynku jeszcze w 2021 roku. Poznajcie konkrety.

Seria Pro Evolution Soccer będzie teraz znana jako „eFootball”. Konami nie tylko zmieniło nazwę i silnik, ale zdecydowało się wyłącznie na cyfrową dystrybucję produkcji, która będzie dostępna w formie free-2-play. Gra zadebiutuje na PlayStation 5, PlayStation 4, Xboksach Series X|S, Xboksach One oraz PC. Autorzy pracują także nad mobilnym wydaniem.

To nie koniec rewelacji, bowiem już zimą eFootball zaoferuje pełny cross-play, lecz stając do zmagań na urządzeniach mobilnych, gracze będą potrzebowali kontrolerów. Ta decyzja dobitnie pokazuje, że Japończycy ze swoją nową piłką planują trafić do jak największego grona odbiorców.

Deweloperzy potwierdzają także istotną zmianę – eFootball nie będzie dłużej rozwijany na FOX Engine. Postawiono na nowy, niestandardowy silnik stworzony przy użyciu Unreal 4. Konami dąży do zapewnienia takiego samego doświadczenia na wszystkich platformach, zatem wydaje się całkiem prawdopodobne, że PES Mobile może zostać wycofane z rynku. W rozmowie z redakcją IGN producent serii, Seitaro Kimura, wytłumaczył, że nowa wirtualna piłka nożna będzie odznaczać się „platformowym” podejściem - gra będzie otrzymywać regularne aktualizacje. Należy podkreślić, że nie będzie już corocznych płatnych wydań eFootball, za to gracze uzyskają dostęp do nowych sezonów.

Początkowo w eFootball otrzymamy mecze pokazowe oraz dostęp do 9 klubów, ale wszystkie inne tryby i drużyny będą sprzedawane osobno – będzie to coś w rodzaju opcjonalnego DLC, a użytkownik podejmie decyzję, czego dokładnie potrzebuje. Jak na razie Japończycy nie potwierdzają, jakie warianty rozgrywki zostaną udostępnione. Redakcja IGN jednak podkreśla, że nie poznała szczegółów dotyczących dodawania nowych elementów do produkcji.

„Wciąż nie wiemy, w jaki sposób nowe drużyny będą dodawane do gry, a dokładny podział trybów gry eFootball oraz sposób zarabiania pieniędzy zostanie ujawniony dopiero w późniejszym terminie. Konami twierdzi jednak, że gra ma być "sprawiedliwa i zbalansowana" dla wszystkich graczy, pomimo przejścia na model free-to-play, który będzie zawierał podobne do Battle Passa odblokowania zwane Match Passami”.

Trzeba jednak podkreślić: eFootball (PES 2022) trafi na rynek w odchudzonej wersji, w formie free-2-play, a użytkownicy otrzymają możliwość dokupowania nowych elementów (nawet trybów i prawdopodobnie drużyn), które będą dodawane do gry po premierze. Tak wygląda proces rozwoju gry:

PES 2022 jako eFootball za darmo i w zaskakującej formie! Konami zaprezentowało grę free-2-play

Pomimo tylu nowości potwierdzono również powrót komentatorów Petera Drury’ego oraz Jima Beglina. W pozycji pojawią się Option Files, które zostaną udostępnione po premierze, dlatego obecnie nie mamy oficjalnej wiadomości, czy trafią chociażby na Xboksy.

Konami zapowiedziało zaimplementowanie do eFootball nowego systemu (Motion Matching), który pozwoli czterokrotnie zwiększyć liczbę animacji. Mechanika będzie dostępna na wszystkich platformach.

Powitajmy eFootball!

Źródło: https://www.ign.com/articles/efootball-pes-2022-free-to-play-renamed-release-date

Komentarze (134)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper