Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.07.2021 08:50
Resident Evil Village
671V

Resident Evil Village na PC został naprawiony, ale „gracze zasługują na więcej”

Capcom opublikował aktualizację Resident Evil Village na PC, dzięki której gra działa lepiej, ale najnowszy test potwierdza, że Japończycy mogliby wyciągnąć z tej produkcji znacznie więcej. Tytuł otrzymał jednak wsparcie AMD FSR i technologia może pomóc niektórym graczom.

Już w zeszłym tygodniu pojawiły się pierwsze analizy najnowszej wersji Resident Evil Village, ale Digital Foundry postanowiło dokładniej zająć się horrorem Capcomu. Richard Leadbetter potwierdza, że teraz najnowsza wersja produkcji działa identycznie jak wersja z crackiem, a przedstawione informacje przez producenta potwierdzają, że problemem było DRM. Dziennikarz jednak jest zaskoczony, że gracze musieli tak długo czekać na patch, ponieważ niedogodności były łatwo widoczne.

Najnowsza aktualizacja zajęła się nie tylko usunięciem problemów, ale wprowadziła także AMD FidelityFX Super Resolution (FSR). Jest to podobno bardzo dobra opcja dla graczy, którzy zamierzają grać w trybie Ultra (4K) – na materiale zobaczycie dokładne porównanie trzech trybów z natywną wersją. Trzeba jednak pamiętać, że AMD FSR wpływa na jakość obrazu, co zostało również dobrze przedstawione na filmie.

Dziennikarz Digital Foundry podkreśla, że propozycja AMD jest wyłącznie dodatkiem, a Capcom powinien zrobić „o wiele więcej dla użytkowników PC” sugerując, że deweloperzy już dawno powinni usunąć DRM, który nadal może sprawiać problemy.

Sprawdźcie naszą recenzję oraz poradnik do Resident Evil Village.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2021-resident-evil-village-pc-is-fixed-but-players-deserve-more

Tagi: Capcom Resident Evil Resident Evil Village