Iza Łęcka Iza Łęcka 07.08.2021 05:01
PS5 devkit
4082V

PS5 devkit trafił na eBay. Ktoś próbował zarobić na sprzęcie Sony

Jeden z deweloperów planował obłowić się i wrzucił devkit PS5 na eBay. Podobne akcje w przypadku starszych sprzętów nie są niczym zaskakującym, jednak mając na uwadze urządzenie aktualnej generacji, aukcja została przerwana i usunięta.

Pierwsze zdjęcie jednostki PS5 dla deweloperów zobaczyliśmy w grudniu 2019 roku. Od tego czasu światło dzienne ujrzały dodatkowe materiały oraz przedstawione zostały szczegóły chłodzenia, ale jeszcze nikt nie próbował na eBayu sprzedać urządzenia Sony.

Na aukcjach znajdziecie devkity do różnych platform, jednak zawsze są to starsze sprzęty z poprzednich generacji – niektórzy kolekcjonerzy chętnie zwiększają swoje zbiory, kupując nietypowe egzemplarze. Zazwyczaj jednak nie jesteśmy świadkami sytuacji, by ktokolwiek chciał sprzedać model należący do aktualnej generacji. Od premiery PS5 nie minął jeszcze rok i najpewniej wielu twórców nadal stara się o uzyskanie devkitów. Nie jest to łatwa sprawa, tymczasem wiele na to wskazuje, że ktoś próbował zarobić.

Devkit PS5 pojawił się na eBayu, znaleźli się nawet chętni klienci, jednak aukcja została przerwana – najprawdopodobniej przez Sony. Możemy podejrzewać, że producent nie życzy sobie, by urządzenia były rozprowadzane nieoficjalnymi drogami.

Mimo wszystko spójrzmy na zdjęcia jednostki oraz dwa czarne kontrolery DualSense, które były dostępne w zestawie.

PS5 devkit trafił na eBay - 1

PS5 devkit trafił na eBay - 2

PS5 devkit trafił na eBay - 3

PS5 devkit trafił na eBay - 4

Źródło: Twitter: Zuby_Tech

Tagi: Devkit PlayStation 5 ps5 PS5 devkit