Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.07.2021 15:28
PlayStation 4 9.0 firmware
3079V

PS4 otrzyma nowe funkcje. Sony rozpoczyna testy firmware 9.0

Sony rozpoczęło wczoraj testowanie nowych możliwości systemu PlayStation 5, ale Japończycy nie zapominają o poprzedniej generacji. Korporacja rozpoczęła testy nowego firmware PS4 i także w tym wypadku możemy liczyć na nowe funkcje.

Od wczoraj pierwsi gracze mają okazję testować nowości w systemie PlayStation 5. Najważniejszą funkcją jest oczywiście odblokowanie slotu na dysk SSD, dzięki któremu zainteresowani będą mogli powiększyć przestrzeń na gry. Posiadacze PS5 czekali na tę opcję od ubiegłorocznej premiery konsoli.

Sony nie zapomina o PS4 i gracze właśnie otrzymują zaproszenie do sprawdzenia firmware 9.0 dla PlayStation 4. Nie będzie to zwykłe zadbanie o „stabilność” urządzenia, ponieważ gracze mogą liczyć na nowe funkcje:

Trofea z PS5 można teraz oglądać na PS4.

Wiadomości: Jeśli jesteś właścicielem grupy, możesz teraz usuwać znajdujące się w niej wiadomości.

Jeśli kogoś zablokujesz, możesz teraz wybrać, czy chcesz opuścić grupę, w której jesteś tylko Ty i inny gracz.

Jeśli dziecko zażąda od gry funkcji komunikacyjnych, rodzic otrzyma powiadomienie za pośrednictwem systemu PS4 i aplikacji PlayStation.

Nie możemy tutaj mówić o znaczących innowacjach, ale jak widać nawet posiadacze PlayStation 4 mogą jeszcze liczyć na nowe opcje, które powinny zainteresować niektórych graczy. Warto zwrócić uwagę, że Sony zaprasza użytkowników na testy firmware 9.0 przez wiadomości e-mail – zainteresowani otrzymują kod, który można zrealizować w PlayStation Store.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/ps4-public-beta-firmware-9-0-available.464463/

Tagi: firmware PlayStation 4 PS4 ps4 9.0 Sony