Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.07.2021 13:40
PS5 SSD Wsparcie
2424V

PS5 ze szczegółami wsparcia dysków SSD. Sony zdradza konkrety i potwierdza premierę

Już wkrótce posiadacze PS5 otrzymają możliwość dorzucania do konsoli dodatkowego SSD. Sony przedstawiło pełny poradnik dla graczy, którzy będą mogli testować nową funkcję. Zainteresowani zamontują w PlayStation 5 odpowiednie dyski.

Seagate potwierdziło dzisiaj nawiązanie współpracy z Sony, dzięki której w PlayStation 5 będziemy mogli zamontować Seagate FireCuda 530. Tylko kwestią czasu było przedstawienie szczegółów od japońskiej korporacji i te zostały udostępnione na stronie firmy.

Sony wydało oficjalny poradnik do instalacji M.2 SSD i producent potwierdza – testerzy najnowszej aktualizacji otrzymają możliwość zamontowania w PlayStation 5 dodatkowego dysku:

„Funkcja ta jest obecnie dostępna tylko dla użytkowników wersji beta. Funkcja wewnętrznego rozszerzenia M.2 SSD zostanie włączona w nadchodzącej aktualizacji oprogramowania systemowego PS5”.

Gracze mogą mieć pewność, że pełne wsparcie wewnętrznego SSD zostanie udostępnione w nadchodzącej aktualizacji – zazwyczaj duże firmware są testowane przez około miesiąc, więc jeśli wszystko pójdzie po myśli Sony, to pod koniec sierpnia lub na początku września pliki powinny trafić do wszystkich użytkowników PS5.

Sony we wspomnianym poradniku pokazuje, jak zamontować oraz usunąć SSD – nie jest to specjalnie skomplikowane. Poniżej zobaczycie same fotki (bez opisu) dotyczące instalacji dysku:

PS5 - wymiana dysku SSD

Na wewnętrznym SSD możemy automatycznie instalować gry, przenosić z dysku konsoli, a sam M.2 SSD tak jak zapowiadano pozwoli na granie w produkcje z PlayStation 5.

Źródło: https://www.playstation.com/en-us/support/hardware/ps5-install-m2-ssd/

Tagi: PlayStation PlayStation 5 ps5 Sony SSD