Iza Łęcka Iza Łęcka 30.07.2021 10:31
Tribes of Midgard
1438V

Tribes of Midgard ocenione. Pierwsze recenzje gry z PS5, PS4 i PC

W kilka dni po debiucie Tribes of Midgard możemy zapoznać się z pierwszymi opiniami dziennikarzy. Produkcja debiutująca wyłącznie na PS5, PS4 i PC zgarnia bardzo dobre noty, ale twórcy mogliby poprawić lub rozbudować niektóre elementy tytułu.

Tribes of Midgard jest jedną z lipcowych nowości, jaka przez długi czas była promowana przez Sony. Premierowy zwiastun zachęcał do rozgrywki, ale od czasu debiutu trudno szukać rozbudowanych materiałów z gry – wszystko za sprawą decyzji wydawcy, który przed premierą nie dostarczył do redakcji kodów na tytuł.

Możemy przypuszczać, że kwestia nie była spowodowana niewystarczającą jakością produktu, ponieważ Tribes of Midgard obecnie zbiera noty na poziomie 83%, warto jednak podkreślić, że aktualnie próżno mówić o wysypie testów.

Pozycja inspirowana mitologią nordycką zbiera pochwały za przyzwoite połączenie gatunków, przyjemną walkę, ciekawe projekty przeciwników oraz spory potencjał do znaczącej rozbudowy w przyszłości. Trzeba zaznaczyć, że zespół Norsfell Games czerpał z najlepszych cech takich tytułów jak Don't Starve Together, Hades czy Diablo, a do całości dodany został nordycki klimat, który tworzy bazę pozycji.

Niestety, deweloperzy zaoferowali następną produkcję, której obecnie doskwierają problemy z balansem oraz bugami – choć te elementy można szybko wyeliminować. Wśród wad wskazywane są brak PVP, monotonna, nudna rozgrywka solo oraz bardzo powtarzalny gameplay.

Tak prezentują się pierwsze oceny Tribes of Midgard:

  • Screen Rant - 9 / 10
  • COGconnected - 84 / 100
  • Fextralife - 8 / 10
  • Attack of the Fanboy - 7 / 10

Źródło: https://www.opencritic.com/game/11725/tribes-of-midgard/charts

Tagi: Gearbox Publishing Norsfell Games Tribes of Midgard