Iza Łęcka Iza Łęcka 30.07.2021 12:56
Łasucha Netflix DC
658V

Łasuch powróci. Netflix potwierdza 2 sezon i przedstawia pierwsze szczegóły

Netfix oficjalnie zapowiedział przygotowanie drugiego sezonu „Łasucha”. Serial prezentujący historię Gusa, pół-jelenia, pół-chłopca, został ciepło przyjęty przez widzów, dzięki czemu już niebawem ponownie będziemy mogli zatopić się w apokaliptycznym świecie zdominowanym przez wirusa H5G9. Platforma opracuje kontynuację opowieści.

Ze względu na entuzjastyczne opinie recenzentów „Łasucha” można uznać za jedną z najlepszych produkcji Netflixa z 2021 roku – 98% dziennikarzy oraz 88% publiczności na Rotten Tomatoes poleca serial, natomiast na Metacritic średnia ocen wynosi 78%. Bardzo długo czekaliśmy na potwierdzenie prac nad następnymi fragmentami opowieści, lecz zakończenie wydarzeń w pierwszym sezonie sugerowało następne epizody. Jak jednak wiemy Netflix czasami decyduje się na skasowanie nawet lubianych przez odbiorców obrazów – potwierdzono jednak, że pierwszy sezon „Łasucha” w ciągu czterech pierwszych tygodni obejrzało 60 milionów gospodarstw domowych.

Obecnie możemy potwierdzić, że Gus powróci. Aktualnie nie poznaliśmy daty premiery drugiej serii, jednak „Łasuch” otrzyma osiem odcinków, a każdy z nich będzie trwać godzinę.

Jim Mickle będzie kontynuował rozwój projektu jako producent wykonawczy, scenarzysta, reżyser oraz showrunner drugiego sezonu. Twórca wypowiedział się o serialu:

„To było zarówno ekscytujące jak i chwytające za serce móc doświadczyć tego, jak ludzie na całym świecie zakochiwali się w naszym pół chłopcu, pół jeleniu. Nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi, kontynuując naszą współpracę z Netflixem i dalej podążając za Gusem i jego przyjaciółmi w ich niezwykłej podróży”.

Oanh Ly („Chilling Adventures of Sabrina”) dołączyła do ekipy realizującej serial i została współproducentką wykonawczą. Na projektem nadal będą czuwać Susan Downey, Robert Downey Jr., Amanda Burrell, Linda Moran oraz Evan Moore.

Sprawdźcie naszą recenzję „Łasucha”.

Źródło: Informacja prasowa: Netflix

Tagi: netflix serial Łasuch