Iza Łęcka Iza Łęcka 26.07.2021 08:17
Smoki od Microsoftu
1313V

Microsoft stawia na smoki? Xbox miałby otrzymać 2 gry z wielkimi bestiami

Scalebound nie zadebiutowało na rynku, tymczasem Microsoft najprawdopodobniej nie rezygnuje z produkcji przepełnionych skrzydlatymi stworami. Jeff Grubb wspomniał o działaniach Amerykanów i stwierdził, że na Xboksy zmierzają dwa tytuły z motywem smoków.

Jednym z głośniejszych ogłoszeń korporacji z Redmond w 2014 roku była zapowiedź obiecującego Scalebound, który po kilku latach niestety trafił do kosza. Phil Spencer zdecydowanie określił, że nie możemy liczyć na powrót pozycji, jednakże najnowsze spekulacje dają do zrozumienia, że gracze korzystający z Xboksów mogą oczekiwać przynajmniej dwóch gier powiązanych z potężnymi bestiami.

W ostatnim materiale Jeff Grubb z VentureBeat zdradził, że IO Interactive pracuje nad tajnym tytułem dla Microsoftu. Jego zdaniem Project Dragon to ambitna produkcja z 10-letnim planem rozwoju – strategia jej rozbudowy przypominałaby Destiny.

Dziennikarz jest jednak przekonany, że zapowiada się kolejna atrakcja osadzona w podobnym klimacie. Powstaje druga pozycja ze smokami w roli głównej, tym razem mowa jednak o MMO. Część graczy komentujących słowa redaktora ma nadzieję na nadejście Dragon's Dogma 2, lecz pamiętajmy, że obecnie Capcom nie zapowiedział produkcji.

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że tajnymi projektami miałby się zajmować Xbox Global Publishing, co sugeruje, że gry prawdopodobnie zadebiutowałyby wyłącznie na platformach Microsoftu. Nie powinniśmy jednak oczekiwać szybkich premier wskazanych smoczych opowieści i pamiętajmy, że słowa Grubba nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Źródło: https://generacionxbox.com/xbox-trabajando-dos-juegos-sobrenombre-dragon/

Tagi: Microsoft pc Project Dragon Xbox Xbox Series X|S