Iza Łęcka Iza Łęcka 02.04.2020 08:05
Scalebound Xbox
1089V

Scalebound nie powróci. Phil Spencer wyjaśnia problem gry

Scalebound wciąż pojawia się w kolejnych plotkach, według których Microsoft zamierza wskrzesić tytuł, jednak w tej sprawie wypowiedział się Phil Spencer. Szef marki Xbox podkreślił, że gra nie znajduje się w produkcji.

Scalebound został zapowiedziany w 2014 roku, ale po trzech latach Microsoft anulował produkcję. Gracze przez długi czas nie mogli się pogodzić ze stratą tak obiecująco zapowiadającego się tytułu, a pikanterii sprawie dodawały cyklicznie pojawiające się przecieki, według których korporacja z Redmond planuje powrócić do prac nad tytułem.

Temat gry podjął szef marki Xbox, który zaznaczył, że darzy ogromnym szacunkiem PlatinumGames, nadal ma dobry kontakt z deweloperami, niestety jednak nie powinniśmy się spodziewać powrotu tytułu. Phil Spencer zaznaczył, że bardzo żałuje jednego – pokaz Scalebound odbył się zbyt szybko.

Szef Xboksa podkreślił, że Microsoft „nie pracuje” nad projektem – największym błędem korporacji było ujawnienie tytułu przed stworzeniem ostatecznej koncepcji. Obecnie nie musimy się obawiać podobnej sytuacji: wyciągając wnioski z tego doświadczenia, przedstawiciel Microsoftu dał jasno do zrozumienia, prezentacje nowych gier będą odbywać się wyłącznie w momencie uzyskania odpowiedniego poziomu oraz na dalszych etapach prac zespołów deweloperskich.

Niestety, nie możemy mieć już nadziei na powrót Scalebound, ponieważ Microsoft nie pracuje nad projektem, a najpewniej gra nie powstaje w PlatinumGames:

"Nie pracujemy nad tym. Nie jestem dziś w Platinum, ale jestem niemal pewny, że oni również nie pracują nad tym."

Sprawdźcie kolejne informacje o Microsofcie: 

Źródło: https://twinfinite.net/2020/04/xbox-phil-spencer-kills-scalebound-rumors/

Tagi: Microsoft platinum games Scalebound