Project Dragon rozwijany przez byłego, głównego designera Cyberpunka 2077? Polak dołączył do IO Interactive

News
1329V
Project Dragon rozwijany przez byłego, głównego designera Cyberpunka 2077? Polak dołączył do IO Interactive
Wojciech Gruszczyk | 12.05.2021, 19:43

IO Interactive zyskało właśnie duże wzmocnienie. Andrzej Zawadzki oficjalnie dołączył do studia odpowiedzialnego za serię Hitman. Twórca może już pracować nad tajnym projektem, który zamówił Microsoft.

W marcu informowaliśmy o dużej stracie CD Projektu RED – Andrzej Zawadzki po blisko 8 latach zdecydował się odejść ze studia rozwijającego Cyberpunka 2077 oraz gry z serii Wiedźmin. Twórca nie mógł jednak liczyć na długie wakacje, ponieważ już oficjalnie potwierdził, że pracuje dla IO Interactive.

Andrzej Zawadzki będzie teraz piastował stanowisko starszego projektanta i studio potwierdziło, że Polak zajmie się „niezapowiedzianym IP”:

„Andrzej dołącza do IOI jako Senior Game Designer dla naszego nowego, niezapowiedzianego jeszcze IP. Jego doświadczenie, zapał i wyobraźnia będą kluczową częścią tworzenia zupełnie nowego uniwersum”.

Jak wiadomo IO Interactive rozwija Hitmana 3 oraz nową grę w uniwersum Jamesa Bonda, ale jednocześnie zespół ma trzeci projekt – według źródeł kilku redakcji studio nawiązało współprace z Microsoftem, by stworzyć „Project Dragon”.

Twórcy nie ujawniają pozycji, ale będzie to podobno duży RPG, który zaprosi graczy do wielkiego, średniowiecznego świata.

Źródło: Twitter: ZawAndy

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper