Dragon Age 4 to „single-player RPG”. BioWare usunęło sieciowe elementy

Gry
2004V
Dragon Age 4 to „single-player RPG”. BioWare usunęło sieciowe elementy
Wojciech Gruszczyk | 25.02.2021, 19:45

Na taką wiadomość czekali fani smoków od wielu miesięcy. BioWare i Electronic Arts zmieniły podejście do Dragon Age 4 i produkcja będzie klasycznym RPG nastawionym na historię. Z gry zniknęły elementy sieciowe, które miały zwiększyć wyniki produkcji.

Nadciągają dobre czasy dla BioWare i gier single-player w Electronic Arts? Jason Schreier właśnie potwierdził fantastyczną wiadomość dla fanów starych tytułów Kanadyjczyków. Ostatnie wydarzenia związane z klapą Anthem oraz sukcesem Star Wars Jedi: Fallen Order sprawiły, że EA postanowiło zmienić zdanie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Dragon Age 4 w ostatnich miesiącach zostało przekształcone w grę „tylko single-player”. Wcześniej EA chciało wykorzystać potencjał marki i szukało „alternatywnych źródeł dochodów”. To właśnie z tego powodu w RPG-u miały pojawić się sieciowe elementy, z którymi związane byłyby mikrotransakcje. Z powodu działań wydawcy, z BioWare miało odejść kilku deweloperów, którzy nie chcieli pracować nad „Anthem ze smokami”.

Sukces Star Wars Jedi: Fallen Order (10 mln graczy w pierwszych 4 miesiącach od premiery) sprawiły, że Electronic Arts nie zamierza na siłę oferować graczom pozycji sieciowych – to właśnie z tego powodu Dragon Age 4 będzie nastawiony na kampanię.

Trzeba jednak zaznaczyć, że Dragon Age 4 jest „kluczowe” dla BioWare, ponieważ dwie ostatnie pozycje (Anthem i Mass Effect Andromeda) nie osiągnęły oczekiwanych wyników.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-02-25/electronic-arts-pivots-on-dragon-age-game-removes-multiplayer

Komentarze (42)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper