Dead Space powraca! EA pracuje nad next-genowym horrorem

News
4056V
Dead Space powraca! EA pracuje nad next-genowym horrorem
Wojciech Gruszczyk | 22.07.2021, 19:54

Electronic Arts właśnie potwierdziło wielki powrót Dead Space. Gracze mogą oczekiwać nowej, przerażającej historii, która zmierza na rynek. Potwierdziły się tym samym ostatnie plotki – wydawca zamierza coraz mocniej wspierać gry single-player.

Dead Space i Dead Space 2 zostały docenione przez szeroką publikę, ale niepotrzebne zmiany w koncepcji Dead Space 3 sprawiły, że zakończenie trylogii nie zebrała już tak wielu pochwał. Mimo wszystko seria cieszyła się dużą aprobatą fanów przerażających opowieści, jednak podobno produkcje nie notowały odpowiednich wyników, więc IP trafiło do szuflady, a Visceral Games po wpadce związanej z uniwersum Star Wars, zostało zamknięte.

Już dzisiaj możemy potwierdzić, że Dead Space powróci „ w formie całkowicie przebudowanego od podstaw remake'u”. Tytuł jest przygotowywany wyłącznie na PlayStation 5, Xboksy Series X|S oraz komputery osobiste, a deweloperzy mają „podnieść poziom horroru i wciągającej rozgrywki na niespotykane dotąd wyżyny”. Projekt powstaje na najnowszej wersji Frostbite i zaoferuje „oszałamiającą oprawę wizualną oraz dźwiękową”.

Deweloperzy z EA Motive zapewnią odnowioną historię, postacie oraz mechaniki rozgrywki – potwierdziły się wszystkie plotki.

Tak grę zapowiedział Phillippe Ducharme, Senior Producer Dead Space:

„Seria Dead Space została wydana 12 lat temu i wywarła ogromny wpływ na gatunek survival horrorów. W tamtym czasie przyszedłem do Motive jako fan, aby pracować właśnie nad tą grą. Mamy w Motive pełen pasji zespół, który podchodzi do tego remake'u jak do listu miłosnego do tej serii. Powrót do oryginału i możliwość zrobienia tego na konsolach nowej generacji ekscytuje wszystkich członków zespołu. W miarę jak staramy się unowocześnić grę, dotarliśmy do oddanych fanów i zaprosiliśmy ich do przekazywania nam opinii od wczesnych etapów produkcji, abyśmy mogli dostarczyć taką grę, jakiej oczekują i jaką będą mogli cieszyć się także nowi gracze.”

Trudno tak naprawdę powiedzieć, jak będzie prezentować się tytuł oraz kiedy zadebiutuje, ale sympatycy serii mogą zacierać rączki. Według wcześniejszych raportów – EA inspiruje się ostatnimi powrotami serii Resident Evil. Firma w taki sposób zapowiada fabułę:

„W Dead Space, Isaac Clarke jest zwykłym inżynierem, który wyrusza na misję naprawy ogromnego, rozległego statku kosmicznego USG Ishimura, aby odkryć, że coś poszło bardzo nie tak. Załoga statku została wymordowana i zainfekowana przez jakąś obcą plagę... a ukochana partnerka Isaaca, Nicole, zaginęła gdzieś na pokładzie. Teraz Isaac jest sam ze swoimi narzędziami i umiejętnościami inżynierskimi oraz koszmarną tajemnicą tego, co wydarzyło się na pokładzie Ishimury. Uwięziony wśród wrogich stworzeń zwanych nekromorfami, Isaac staje do walki o przetrwanie, nie tylko z narastającym terrorem statku, ale także z własnym rozpadającym się zdrowym rozsądkiem.”

Źródło: własne

Komentarze (115)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper