GTA 6 może być ostatnią częścią serii. Rockstar może później skupić się wyłącznie na sieciowym doświadczeniu

Plotka
2883V
GTA 6 może być ostatnią częścią serii. Rockstar może później skupić się wyłącznie na sieciowym doświadczeniu
Iza Łęcka | 22.07.2021, 09:47

Rockstar pracuje nad GTA 6. Sukces GTA Online jest niewątpliwie jedną z przyczyn, przez którą premiera gry odbędzie się dopiero za kilka lat. Produkcja może jednak zapoczątkować wielką ewolucję serii, która w przyszłości może doczekać się wyłącznie rozwijania sieciowego Grand Theft Auto.

Pod koniec czerwca Tom Henderson opublikował materiał wideo, na którym podzielił się wszystkimi uzyskanymi informacjami dotyczącymi GTA 6 – zgodnie z jego opinią tytuł zadebiutuje najwcześniej w 2024 roku. Nowiny przedstawione w materiale potwierdził także Jason Schreier, dziennikarz serwisu Bloomberg, który dotarł do identycznych szczegółów.

Informator, korzystając ze swojej wiedzy oraz doświadczenia, przyjrzał się sytuacji Grand Theft Auto i doszedł do pewnego wniosku – jego zdaniem GTA 6 może być ostatnią odsłoną kultowej serii Rockstar. Pozycja miałaby zadebiutować na rynku po 11 latach od premiery GTA 5, więc już w zupełnie nowej rzeczywistości, w której sieciowa rozgrywka stała się standardem.

„Nie jest jasne, jak dokładnie Rockstar Games sprawi, że GTA 6 będzie większym sukcesem niż piątka, ale ewoluująca mapa prawdopodobnie utrzyma zainteresowanie graczy tytułem wiele lat po jego początkowej premierze. Zmieniająca się mapa nie tylko daje graczom co jakiś czas coś nowego i ekscytującego do zobaczenia, ale umożliwia Rockstar Games bycie bardziej kreatywnym w [tworzeniu- przyp. red.]  fabuły gry”.

Henderson podkreśla, że nie zna ostatecznych ustaleń, lecz jego zdaniem Rockstar mogłoby stale rozbudowywać lub zmieniać mapę (jak ma to miejsce chociażby w Fortnite czy Call of Duty Warzone). Wśród nowych aktualizacji mogłyby pojawiać się również treści single-player – choć jego zdaniem będą one podane w sieciowym świecie.

„Rockstar stara się uczynić GTA 6 najbardziej epicką, przyszłościową grą w historii, z ciągłymi aktualizacjami, które nie tylko dają fanom nową zawartość, ale także sprawiają, że świat, ewoluując, jest nowy i interesujący. GTA 5 i GTA Online są wciąż ogromnymi sukcesami, a piąta odsłona nieustannie osiąga kilka milionów sprzedanych egzemplarzy premium miesięcznie i szczerze mówiąc, mam wrażenie, że Rockstar mógłby utrzymywać GTA Online jeszcze przez kolejną dekadę, gdyby się na to zdecydował”.

Dzięki ostatnim trafnym przeciekom dotyczącym Battlefielda 2042, Tom Henderson udowodnił, że posiada dojścia do wielu pracowników z branży gier. Do premiery GTA 6 jeszcze daleka droga i najpewniej wiele aspektów produkcji może ulec zmianie, jednak pamiętając, że nawet seria Assassin's Creed zbliży się do GTA 5 i Fortnite'a, trudno sobie wyobrazić, by Rockstar nie czerpało z tego pokaźnego źródełka i podążyło odmienną drogą.

Źródło: https://www.dualshockers.com/opinion-grand-theft-auto-6-could-be-the-last-gta-title/

Komentarze (91)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper