GTA 6 ma być prawdziwie next-genowym tytułem. Świat zostanie rozbudowywany przez dodatki

Plotka
3522V
GTA 6 ma być prawdziwie next-genowym tytułem. Świat zostanie rozbudowywany przez dodatki
Iza Łęcka | 28.06.2021, 11:14

Gracze od lat czekają na kolejną część Grand Theft Auto, tymczasem zgodnie z treścią najnowszego raportu nowa produkcja Rockstar nie zadebiutuje nawet za 2-3 lata. Ogromny sukces GTA Online wpłynął na brak szybkiej premiery gangsterskiej przygody.

Kolejny tydzień przynosi następne niepotwierdzone doniesienia o GTA 6. Tym razem Tom Henderson zebrał wszystkie szczegóły dotyczące gry. Swego czasu informator ujawnił wiele informacji o Battlefield 2042 i dzięki temu stał się wiarygodny dla wielu obserwatorów branży gier. Trzeba jednak pamiętać, że poniższe informacje nie zostały potwierdzone, więc traktujmy je z pewnym dystansem.

Jak wskazuje insider, nowa produkcja nie zadebiutuje w najbliższych latach za sprawą gigantycznego sukcesu Grand Theft Auto 5 oraz GTA Online. Ta druga pozycja wciąż generuje ogromne zyski, a premiera nowej odsłony mogłaby zaburzyć komfortową sytuację. Zdaniem Hendersona, premiera GTA 6 będzie miała miejsce dopiero w 2024 lub nawet w 2025 roku.

Jeśli nowiny zostaną potwierdzone, to na następną część serii będziemy czekać ponad dekadę – GTA 5 na pierwszych platformach zadebiutowało we wrześniu 2013 roku.

GTA 6 ma być w pełni next-genowym tytułem, który najprawdopodobniej zostanie udostępniony wyłącznie na PlayStation 5, Xboksach Series X|S i PC, a Rockstar zaoferuje nowoczesną grafikę oraz rozległy świat. Informator podkreśla, że historia rozgrywać się będzie w czasach współczesnych, by wszystko wpisywało się w klimat GTA Online i zapewniało swobodę, jaką oferowała wcześniejsza odsłona. Autorzy będą systematycznie rozwijać sieciowe Grand Theft Auto.

Jednocześnie świat GTA 6 będzie stale rozwijany i doczeka się wielu aktualizacji. Choć na początku mapa nie będzie zbyt rozlegała, to z czasem i po publikacji nowych dodatków, deweloperzy zaoferują znacznie więcej atrakcji. Wzorując się na Miami, Rockstar tworzy Vice City.

Premiera GTA 6 ma być również nieco opóźniona przez sytuację panującą na rynku konsol – utalentowany zespół nie musi się śpieszyć, ponieważ wydawca planuje największą premierę w historii, a osiągnięcie zamierzonego celu nie będzie możliwe do momentu, gdy Sony i Microsoft nie zapewnią do odpowiedniej liczby PS5 i XSX|S.

Henderson uważa również, że GTA 6 zapewni kilku bohaterów, a jedną z postaci będzie kobieta – już wcześniej mogliśmy się natknąć na plotki o stworzeniu protagonistki. Podobno będzie ona ekspertką w temacie hakowania oraz nowoczesnych technologii.

Źródło: https://www.phonandroid.com/gta-6-ne-sortira-pas-avant-2025-le-personnage-feminin-et-le-retour-a-vice-city-se-confirment.html https://www.tweaktown.com/news/80240/the-latest-on-gta-6-female-character-modern-setting-release-in-2025/index.html

Komentarze (73)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper