Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.07.2021 09:19
Nintendo Switch Online w lipcu. Nintendo ujawnia 3 gry z usługi i spotyka się z ostrą krytyką
1606V

Nintendo Switch Online w lipcu. Nintendo ujawnia 3 gry z usługi i spotyka się z ostrą krytyką

Niedawno Nintendo zachęcało nas do odświeżenia sobie starszych odsłon przygód Linka (oczywiście przy okazji premiery remastera Skyward Sword). Tym razem firma przedstawia retro propozycje na lipiec.

Zapowiedź dotyczy oczywiście abonamentu Nintendo Switch Online. Nintendo regularnie rozdaje jako bonus do tego systemu comiesięcznych subskrypcji starsze produkcje, w których możemy poszaleć na Switch. Tym razem chodzi o 3 tytuły ze SNES. Produkcje zostaną dodane do retro biblioteczki Nintendo Switch Online 28 lipca 2021 r.

Nowe gry w usłudze Nintendo Switch Online (od 28 lipca):

  • Claymates  (SNES)
  • Jelly Boy (SNES)
  • Bombuzal (SNES)

W przypadku Jelly Boy gracze z USA mogą mówić o pewnej atrakcji, bo wcześniej ta produkcja była dostępna wyłącznie na rynku europejskim. Dwie pozostałe produkcje nie wywołują raczej większych emocji. Claymates ma niezłą oprawę graficzną 2D, ale to nadal poziom daleki od tuzów gatunku platformówek ze SNES.

Na dobór gier w Nintendo Switch Online mocno narzekają gracze - nie tylko teraz, ale również w ostatnich miesiącach. Zwiastun, który widzicie poniżej zebrał już ponad 6 tysięcy negatywnych głosów (przy tylko 2 tysiącach "okejek"). Wiele osób podkreśla w komentarzach, że chciało otrzymać ciekawego graficznie ClayFightera, a nie kiepskie Claymates. Pojawiają się też głosy, że jest nadal ogrom wspaniałych gier ze SNES, które mogłyby się pojawić w usłudze (np. kultowy EarthBound czy Super Mario RPG), ale Nintendo rzekomo ignoruje prośby swoich użytkowników.

Źródło: YouTube

Tagi: Nintendo nintendo switch online switch