Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.07.2021 14:01
Resident Evil Village
943V

Capcom naprawi Resident Evil Village na PC. Firma wydała oświadczenie

Wystarczyło kilkanaście godzin od opublikowania materiału Digital Foundry, a Capcom wydał krótkie oświadczenie dotyczące naprawy Resident Evil Village. Gracze mogą liczyć, że produkcja będzie wkrótce lepiej działać na PC.

Już w weekend informowaliśmy o sytuacji z Resident Evil Villagegra bez zabezpieczeń DRM działa znacznie lepiej na PC. Sytuację postanowiło zbadać Digital Foundry i wystarczyło kilkanaście godzin od publikacji materiału, by dziennikarze otrzymali wiadomość od deweloperów.

„Zespół pracuje nad łatką, która ma rozwiązać problemy z wydajnością na PC, powinna być ona dostępna wkrótce - będziemy mieli więcej szczegółów w najbliższym czasie”.

Jak widać wystarczyło nagłośnić sprawę, by Capcom postanowił zareagować. Szkoda jednak, że taką sytuację muszą przedstawić gracze oraz dziennikarze, by temat został zauważony przez Japończyków.

Denuvo negatywnie wpływa na rozgrywkę w wielu pozycjach, ale firmy nadal wykorzystują propozycję, ponieważ chcą w taki sposób bronić swojej twórczości przed piractwem. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, jednak szkoda, że na całej sprawie cierpią gracze, którzy płacą pieniądze za grę, a tytuł nie działa prawidłowo przez fatalnie działającą technologię.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2021-resident-evil-village-cracked-performance-beats-official-code

Tagi: Capcom Denuvo pc Resident Evil Village