Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.07.2021 15:22
NieR: Automata PC Steam
558V

NieR: Automata zostanie naprawiony na Steam. Twórcy potwierdzili ulepszenia

PlatinumGames właśnie potwierdziło wiadomość, na którą zdecydowanie za długo czekali posiadacze NieR: Automata w wersji na PC. Japończycy opracowali ulepszenia i naprawią jedną z najlepszych gier 2017 roku. Pliki zostaną opublikowane jeszcze w tym tygodniu.

W kwietniu PlatinumGames potwierdziło opracowanie nowej aktualizacji do NieR: Automata, dzięki której produkcja ma działać lepiej w wersji na Steam. Jak wiadomo fani pozycji naprawili tytuł przez kilka modyfikacji, ale w końcu otrzymamy oficjalną aktualizację, która zajmie się wprowadzeniem niezbędnych zmian i funkcji.

Teraz PlatinumGames potwierdziło, że patch zostanie opublikowany na Steam w czwartek i gracze mogą liczyć na szereg ulepszeń. NieR: Automata na PC otrzyma między innymi około 270 nowych tekstur interfejsu użytkownika, by gracze mogli teraz patrzeć na ikony w rozdzielczości 4K.

Twórcy zapewnią także materiały wideo bez obramowania, filmy będą działać w 60 klatkach na sekundę oraz otrzymają odpowiednie proporcje dla ekranu. W NieR: Automata pojawi się także szereg poprawek antyaliasingu, HDR będzie dobrze wyświetlany, pojawi się funkcja CAS Fidelity FX oraz nowe globalne oświetlenie (z trzema różnymi poziomami jakości).

Zespół odpowiedzialny z poprawki zajął się także męczącym rozmyciem ekranu oraz wyeliminują kilka błędów – między innymi kursor nie będzie pojawiał się na ekranie podczas rozgrywki na padzie. Studio zadbało także o poprawę stabilności i zaoferuje (w ustawieniach domyślnych) rozgrywkę w stałych 60 klatkach na sekundę.

Źródło: Twitter: NieRGame

Tagi: NieR: Automata PlatinumGames Square Enix