Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.07.2021 13:49
FIFA 22 EA
4173V

FIFA 22 w standardowym wydaniu bez bezpłatnej aktualizacji na PS5 i XSX|S. Gracze krytykują podejście EA

Electronic Arts przedstawiło szczegóły dotyczące FIFA 22, które nie zostały pozytywnie odebrane przez wielu graczy. Twórcy podzielą serwery, nie zaoferują cross-platformowej rozgrywki i w dodatku wydawca nie zapewni bezpłatnej aktualizacji w przypadku standardowej wersji gry.

Od wczoraj systematycznie informujemy naszą społeczność o kolejnych nowościach zapowiedzianych przez EA Sports. Wydawca pokazał zwiastun i przedstawił pierwsze informacje dotyczące rozgrywki, ale najnowsza aktualizacja strony FIFA 22 nie została dobrze odebrana przez graczy.

FIFA 22 nie otrzyma cross-platformowych pojedynków, a nawet z powodu next-genowej technologii – gracze z PlayStation 5 i Xboksów Series X|S będą mogli grać wyłącznie z innymi posiadaczami gry z tych platform.

„Jeśli grasz w FIFA 22 w wersji na PlayStation 4, będziesz mógł dobierać się w pary i grać z innymi graczami, którzy grają w tę samą wersję FIFA 22, niezależnie od tego, czy grają na PlayStation 4 czy PlayStation 5. To samo dotyczy wersji gry FIFA 22 na konsolę Xbox One, gdzie będziesz mógł grać z innymi graczami, którzy grają w tę samą wersję gry na konsoli Xbox One lub Xbox Series X|S.

Jeśli grasz w FIFA 22 w wersji na PlayStation 5, będziesz mógł grać tylko z innymi graczami, którzy posiadają edycję na PlayStation 5. To samo dotyczy wersji gry FIFA 22 na konsolę Xbox Series X|S, gdzie tylko gracze z konsolą Xbox Series X|S będą mogli grać między sobą”.

EA potwierdziło, że FIFA 22 otrzyma najnowszą technologię HyperMotion, która będzie dostępna wyłącznie na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S, więc pewnie to właśnie z tego powodu grając na PS5 zagramy wyłącznie z innymi posiadaczami gry na PS5. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku wstecznej kompatybilności, ale oczywiście – taka edycja nie otrzyma wszystkich nowości.

Problemem również okazuje się aktualizacja z PlayStation 4 na PlayStation 5 oraz z Xboksa One na Xboksy Series X|S – ta opcja jest dostępna wyłącznie w przypadku gry za 449,90 zł. Fani mogą kupić jeszcze wersje na PlayStation 4 (299,99 zł) lub PlayStation 5 (349,90 zł).

FIFA 22 - 3 edycje - ceny

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/fifa-22s-standard-edition-doesnt-come-with-a-free-next-gen-upgrade/

Tagi: EA Sports Electronic Arts fifa FIFA 22