Minecraft w Korei Południowej dostępny od 19 roku życia. Gracze cierpią przez surowe prawo

News
1637V
Minecraft w Korei Południowej dostępny od 19 roku życia. Gracze cierpią przez surowe prawo
Kajetan Węsierski | 10.07.2021, 14:30

Przez nową politykę i niejako konflikt z zasadami panującymi w Korei Południowej, głośna gra będąca własnością Microsoftu otrzymała tam kategorię wiekową "R". 

Minecraft to bez dwóch zdań jedna z największych gier wideo XXI wieku. Tytuł debiutował w pełnej wersji blisko 9 lat temu, a dziś cały czas rośnie. Mojang dba o odpowiednie aktualizacje swojego hitu, a liczba graczy stale się powiększa. Zresztą - mówimy przecież o pozycji, w której trudno się nudzić, a która jednocześnie może przyciągnąć swoimi założeniami tych młodych oraz starszych. 

Cóż, nieco inaczej jest w Korei Południowej, gdzie przez wzgląd na niedawne zmiany w zasadach Microsoftu, może przyciągać już wyłącznie starszych graczy - młodsi nie mogą niestety grać. Wszystko wywodzi się z dość intrygującego "Prawa Kopciuszka", które zakłada, że tamtejsza młodzież nie może grać w gry pomiędzy pomiędzy północą, a szóstą rano. Aby nieco ominąć prawo, Mojang w 2012 wspomniał po prostu, że gracze muszą mieć ukończone 19 lat.

Założenie konta w Minecrafcie nie wymagało jednak żadnej weryfikacji wieku, więc niewiele osób cokolwiek sobie z tego robiło. Inaczej jest w przypadku konta Xbox Live, które trzeba założyć od grudnia 2020 roku, aby móc wejść do świata Minecrafta. Tam wspomniana weryfikacja już funkcjonuje, co oznacza, że Microsoft musiał wydać specjalne oświadczenie. Tak też się stało, co sprawiło, że gra dostępna jest w Korei Południowej od 19 roku życia. 

Czyni to wspomniany kraj jedynym miejscem na świecie, gdzie edukacyjny sandbox otrzymał kategorię wiekową "R". To niespecjalnie podoba się tamtejszym mieszkańcom, którzy założyli już nawet specjalną petycję (obecnie około 90 tysięcy podpisów), by zmienić tę zasadę w odniesieniu do Minecrafta. Ze strony rządu cisza, natomiast Mojang oznajmił, że pracuje nad długotrwałym rozwiązaniem, które pozwoli poszerzyć bazę graczy w Korei Południowej. Nietypowa sytuacja. 

Źródło: https://www.pcgamer.com/minecraft-is-now-an-r-rated-game-in-south-korea/

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych