Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.07.2021 19:40
Ripple Effect Studios
469V

DICE LA to od dzisiaj Ripple Effect Studios. Twórcy szykują nowy shooter

Electronic Arts potwierdziło zmiany w DICE LA. Zespół nie będzie już wyłącznie dodatkiem do DICE – Ripple Effect Studios zajmie się opracowaniem własnych produkcji. W przyszłości zobaczymy pierwszą grę deweloperów, którzy aktualnie pomagają przy opracowaniu Battlefield 2042.

W styczniu 2020 roku informowaliśmy naszych czytelników o istotnych zmianach w DICE LA. Vince Zampella trafił do studia i zapowiedział odświeżenie zespołu z Los Angeles – doświadczony deweloper ma przewodzi zespołem, który zajął się przygotowaniem zawartości do Battlefield 2042.

Teraz jednak możemy potwierdzić, że Christian Grass będzie odpowiadał za całe studio, które zmieniło nazwę na Ripple Effect Studios. Twórcy chcą pokazać, że małe pomysły mogą przerodzić się w wielkie innowacje.

Tak plany zapowiedział szef Ripple Effect Studios:

„W Ripple Effect Studios innowacja i jakość są kluczowe dla każdego projektu, ponieważ nawet najmniejszy pomysł może zmienić świat. Jest to cecha definiująca nową nazwę studia. Jesteśmy bardzo dumni z naszej pracy jako DICE LA, a zespół DICE na zawsze pozostanie częścią naszego DNA, jednakże w ciągu ostatnich ośmiu lat rozwinęliśmy własną kulturę i własny sposób działania. Z ekscytacją myślimy o przyszłości, powiększaniu zespołu i umocnieniu naszej własnej tożsamości” – powiedział Christian Grass

Vince Zampella, założyciel Respawn Entertainment, od zeszłego roku prowadzi deweloperów i będzie teraz pełnił rolę „rozszerzonego lidera”. Jego zadaniem jest nadzorowanie Ripple Effect Studios:

„Studio, z ogromnymi osiągnięciami na koncie, ma zamiar stać się kolejnym liderem w temacie jakości gier. Atrakcyjność pracy w naszym studiu podkreślają dostępne zdalne stanowiska oraz niesamowity nowy kampus, który już niedługo zostanie otwarty w Los Angeles.” =- powiedział Vince Zampella

Christian Grass i Vince Zampella będą uczestnikami panelu EA Play Live Spotlight: The Future of FPS – relację z imprezy znajdziecie jutro na naszym portalu.

Źródło: Informacja prasowa: Monday – agencja komunikacji

Tagi: DICE DICE LA Electronic Arts Ripple Effect Studios