Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.07.2021 21:42
Fable Playground Games
918V

Fable zadebiutuje przed The Elder Scrolls 6. Gra będzie „bardzo brytyjska”

Microsoft ma w swoich rękach kilka zespołów, które opracowują wielkie gry RPG. Gracze nie muszą się jednak martwić, ponieważ firma zadba, by każda z produkcji oferowała swój unikalny klimat. W sprawie Fable wypowiedział się Phil Spencer.

Nie mogliśmy liczyć na prezentację Fable na tegorocznym E3, ale Playground Games wciąż pracuje nad tytułem – ostatnio informowaliśmy, że wyznacznikiem jakości dla gry jest Forza Horizon 5, która zadebiutuje w tym roku.

W kilku słowach sytuację pozycji skomentował Phil Spencer, który zaznaczył, że nowy zespół odpowiedzialny za markę zadba, by Fable nie straciło swojego unikalnego i zarazem lekkiego charakteru.

Szef marki Xbox podkreślił, że Fable „nigdy nie było” takie jak przykładowo The Elder Scrolls, ponieważ deweloperzy oferowali inny, „nieco bardziej brytyjski” klimat i właśnie takiej propozycji mamy oczekiwać od Playground Games.

Gra potrzebuje czasu, by zadebiutować, jednak premiera Fable odbędzie się przed The Elder Scrolls 6 – jak wiadomo opowieść Bethesdy nadal znajduje się w fazie projektowania, więc debiut przygody odbędzie się najwcześniej za kilka lat.

Warto jednak pamiętać, że obok Fable oraz The Elder Scrolls 6 powstają także między innymi, Avowed czy też Starfield. Xbox ma w następnych latach otrzymać przynajmniej osiem produkcji z gatunku RPG, które są tworzone przez studia Microsoftu lub na zlecenie tej korporacji.

Źródło: https://www.pcgamer.com/uk/fable-will-be-very-british-and-youll-play-it-before-elder-scrolls-6/

Tagi: Fable (2022) Microsoft PlayGround Games