Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.06.2021 16:54
The Elder Scrolls 6
1140V

Premiera The Elder Scrolls 6 to bardzo odległy temat. Gra nadal znajduje się w fazie projektowania

Nie powinniście oczekiwać szybkiej premiery The Elder Scrolls 6. Todd Howard potwierdził, że deweloperzy aktualnie skupiają się na Starfieldzie i dopiero testują technologię, którą mogą wykorzystać do nowego TES.

Na Xbox & Bethesda Games Showcase zaprezentowano pełny zwiastun Starfielda oraz poznaliśmy datę premiery wyczekiwanej gry, ale na takie konkrety nie możemy liczyć w przypadku The Elder Scrolls VI. Debiut gry to bardzo odległy temat i sytuację przybliżył Todd Howard.

Reżyser produkcji potwierdził, że Creation Engine 2 będzie wykorzystywany w obu produkcjach, ale w przypadku The Elder Scrolls 6 zespół nadal zajmuje się testami:

„Technologia [nowego Starfielda], Creation Engine 2 została zbudowana dla obu [gier]. To jak nowa baza technologiczna. Zdecydowana większość naszej pracy deweloperskiej koncentruje się teraz nad Starfieldem, ale wszyscy pracują nad wszystkim, więc projekty się przenikają. Dobrze jest myśleć o The Elder Scrolls 6 jako o grze, która wciąż znajduje się w fazie [projektowania]... Ale sprawdzamy technologię: 'Czy to obsłuży rzeczy, które chcemy zrobić w tej grze?'. Każda produkcja będzie miała kilka nowych pakietów technologii, więc Elder Scrolls 6 otrzyma kilka dodatków do Creation Engine 2, których ta pozycja będzie wymagała”.

Nie jest raczej zaskoczeniem, że główny oddział Bethesdy będzie teraz skupiał się na dopracowaniu Starfielda, który w przyszłym roku ma trafić na Xboksy Series X|S oraz komputery osobiste, więc The Elder Scrolls 6 znajduje się w pewnym zawieszeniu.

Możemy podejrzewać, że mniejszy zespół pracuje nad pozycją, jednak aktualnie twórcy mogą eksperymentować. Sytuacja będzie się zmieniać w momencie, gdy twórcy rozpoczną finalizowanie prac nad Starfieldem – w tym czasie kolejni deweloperzy skupią się na The Elder Scrolls 6.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/its-good-to-think-of-elder-scrolls-6-as-still-in-a-design-phase-says-todd-howard/

Tagi: Betheda Bethesda Game Studios The Elder Scrolls VI