Fable będzie odznaczać się najwyższą jakością. Forza Horizon 5 wyznacznikiem dla RPG-a

News
3256V
Fable będzie odznaczać się najwyższą jakością. Forza Horizon 5 wyznacznikiem dla RPG-a
Iza Łęcka | 24.06.2021, 10:26

Microsoft nie ma wątpliwości co do jakości Fable. Szef marki Xbox potwierdził, że nie może się doczekać, by ponownie zaprezentować produkcję, a gracze nie powinni się o nią martwić. Playground Games wykonuje niesamowitą pracę ze znanym IP.

Fable zostało ujawnione w zeszłym roku, lecz w trakcie tegorocznego E3 nie doczekaliśmy się nowego materiału z pozycji. Wszyscy sympatycy marki, których ta nieobecność zaniepokoiła, mogą być spokojni – tytuł powstaje, a na jego temat wypowiedział się Phil Spencer.

Nie jest żadną niespodzianką, że Playground Games dotychczas specjalizowało się w opracowaniu gier z serii Forza Horizon, dlatego szef marki Xbox pokusił się o pewne porównanie. Wyznacznikiem jakości tworzonego Fable będą najnowsze wyścigi brytyjskiego studia:

„Jedyne, co mogę naprawdę powiedzieć o Fable to, widząc rodowód zespołu i Playground oraz to jak wysoko postawili sobie poprzeczkę w budowaniu gry, co uważam pokazała ostatnia prezentacja Forza Horizon 5. Myślę, że ludzie powinni po prostu mieć zaufanie wobec tego, że [dyrektor studia - przyp. red] Gavin [Raeburn - przyp.red.] i zespół tak samo skupiają się na zrobieniu czegoś niesamowitego z tym IP, które wiemy, że jest szczególnie ważne dla wielu fanów Xboksaa, więc nie możemy się doczekać, aby pokazać więcej. Zespół jest po prostu niesamowity”.

Forza Horizon jest postrzegana przez wielu graczy jako jedna z najlepszych gier w gatunku wyścigów z otwartym światem, zatem możemy oczekiwać, że ekipa nie spoczywa na laurach, a dąży do podobnego poziomu w przypadku Fable. Szef Xboksa dał jasno do zrozumienia, że IP rozbudowywane przez Playground Games jest bardzo ważne.

Obecnie nie mamy pewności, kiedy możemy spodziewać się nowego Fable, jednak deweloperzy nie powinni się śpieszyć. Playground Games pracuje nad marką, która powinna odznaczać się najwyższą jakością – a na gry mierzące się z tak ogromnymi oczekiwaniami trzeba poświęcić sporo czasu. Przypomnijmy, że już w 2018 roku mówiło się, że zespół z siedzibą w Royal Leamington Spa pracuje nad kolejną odsłoną IP.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-boss-says-fable-fans-should-take-confidence-from-playgrounds-forza-horizon-work/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych