Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.07.2021 09:43
Nintendo prezentuje najważniejsze ogłoszenia i premiery na Switch z ostatnich tygodni
613V

Nintendo prezentuje najważniejsze ogłoszenia i premiery na Switch z ostatnich tygodni

Nintendo postanowiło podsumować czerwiec, który według oficjalnego komunikatu firmy był "miesiącem wypełniony ważnymi zapowiedziami i ogłoszeniami".

Faktycznie zapowiedzi nie zabrakło w czerwcu - szczególnie w okolicach E3 2021. Część fanów nadal nie jest jednak zadowolona, bo przykładowo wciąż nie dowiedzieliśmy się niczego konkretnego o wyczekiwanym Metroid Prime 4. Zamiast tego hitu Nintendo przedstawiało spinoff marki, czyli Metroid Dread, w którym nie zabraknie motywów stealth.

Kolejne nowości, które Nintendo przedstawiało podczas E3 2021 to remake Advance Wars 1 i 2, nowa przygoda Mario + Rabbids oraz spore dawki gameplayu z Shin Megami Tensei IV, które dorobiło się terminu premiery (12 listopada 2021). Dowiedzieliśmy się też, kiedy Monster Hunter Stories 2 trafi do sprzedaży. Stanie się to 9 lipca 2021 r. Poznaliśmy również daty premier dla nowego Wario Ware (10 września) i Mario Party Superstar (29 października).

Nintendo przypomina w filmiku, że Kazuya dołączył do zawodników w Super Smash Bros. Ultimate i że Pokemon UNITE trafi na eShop już w lipcu. Z kolei Diablo II: Resurrected trafi do sprzedaży 23 września 2021 r.

Oczywiście w czerwcu nie zabrakło również świeżych premier na Switch. W zeszłym miesiącu na rynek trafiło Mario Golf Super Rush, Game Builder Garage, Strange Brigade, Disgaea 6, Game Builder Garage, DC Super Hero Girls: Teen Power, Tony Hawk's Pro Skater 1 & 2 oraz Worms Rumble.

Źródło: YouTube

Tagi: E3 2021 Metroid Nintendo Switch