4A Games pracuje nad nowym projektem AAA. Twórcy gier z serii Metro szukają rąk do pracy

Gry
860V
4A Games pracuje nad nowym projektem AAA. Twórcy gier z serii Metro szukają rąk do pracy
Kajetan Węsierski | 04.07.2021, 10:30

Wygląda na to, że twórcy świetnej serii gier Metro pracują nad czymś zupełnie nowym - prawdopodobnie IP, które nie jest związane ze wspomnianą marką.

W ostatnim czasie o 4A Games jest bardzo głośno - w dużej mierze za sprawą odświeżonej wersji ich najnowszej gry z serii Metro, a więc Metro Exodus. Na konsolach tytuł wypada naprawdę genialnie (co pokazują liczne testy), a na PC oferuje pełne wykorzystanie możliwości najnowszego kontrolera od PlayStation 5, a więc DualSense. Zdecydowanie zrobili kawał dobrej roboty.

Teraz natomiast okazuje się, iż ekipa może chcieć przerzucić siły na coś zupełnie nowego. Oczywiście, od jakiegoś czasu wiemy już, że w zaawansowanych planach jest spin-off serii Metro nastawiony na multiplayer. Wiele jednak wskazuje na to, że nie jest to jedyny projekt 4A Games. Jak można bowiem przeczytać na stronie z ogłoszeniami pracy, studio pracuje prawdopodobnie nad zupełnie nowym IP - oczywiście AAA!

Wiele z ogłoszeń zawiera wspomnienia o "nowej grze" - jedno z nich to choćby poszukiwanie Senior Game Designera. Pokazuje to, że sprawa jest rzeczywiście poważna, a twórcy zamierzają zaprzęgnąć naprawdę sporo rąk do pracy. Co ciekawe, najprawdopodobniej 4A Games nie zamierza bardzo odbiegać od klimatu Metra. W planowanym IP pojawią się bowiem pojazdy, broń, a także "jedno z najżywszych środowisk w historii". Brzmi nieźle!

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Metro Exodus.

Źródło: https://www.pcgamesn.com/metro-exodus/new-IP

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper