Metro Exodus EE na teście: PS5 vs. XSX|S. Gra oferuje wyższą rozdzielczość na XSX

Gry
2909V
Metro Exodus EE na teście: PS5 vs. XSX|S. Gra oferuje wyższą rozdzielczość na XSX
Wojciech Gruszczyk | 18.06.2021, 19:00

Metro Exodus: Enhanced Edition jest już dostępny na konsolach aktualnej generacji. Jest to dobry moment, by sprawdzić, jak 4A Games poradziło sobie z okiełznaniem najnowszych konsol. Jedno jest pewne – tytuł wygląda znacznie lepiej względem PlayStation 4 i Xboksa One.

Już wcześniej prezentowaliśmy na portalu materiał Digital Foundry o Metro Exodus: Enhanced Edition, ale dziennikarze dotychczas sprawdzili tylko wersje na Xboksa Series X i Xboksa Series S. Teraz możemy jednak zapoznać się z ciekawym filmem, który pozwala sprawdzić jakość i działanie gry na wszystkich urządzeniach.

Metro Exodus: Enhanced Edition na PlayStation 5 i Xboksie Series X działa w dynamicznej rozdzielczości 1080p-2160p, ale na konsoli Microsoftu wynik jest lepszy. Na Xboksie Series S gracze otrzymają dynamiczne 576p-1080p.

4A Games zadbało o szybsze wczytywanie, ale to na Xboksach Series X|S gra ładuje się szybciej względem PlayStation 5 – choć DF podkreśla, że dużo zależy od stanu rozgrywki. Wszystkie konsolowe wersje utrzymują niemal stałe 60 klatek – jedynie XSX|S mają łapać losowe zadyszki (1-2 klatki), które są „prawie niezauważalne”. Na wszystkich urządzeniach ray tracing jest wykorzystywany w globalnym oświetleniu, ale na Xboksie Series S czasami pojawiają się drobne problemy z odbijaniem światła.

Oczywiście tak jak mogliśmy się tego spodziewać – edycja na PC oferuje najlepszą jakość (2160p z użyciem DLSS na RTX 3080, poprawiony ray tracing, dopracowane cieniowanie, wyższa odległość rysowania i duża przewaga tekstur).

[Aktualizacja #1]

Po publikacji pojawił się jeszcze materiał DF:

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Metro Exodus.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (170)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper