Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.07.2021 18:43
Ghost of Tsushima bez bezpłatnej aktualizacji z PS4 na PS5
6555V

Ghost of Tsushima bez bezpłatnej aktualizacji z PS4 na PS5. Gracze ostro krytykują działania Sony

Japończycy właśnie potwierdzili Ghost of Tsushima Director's Cut, ale nawet klienci edycji kolekcjonerskiej nie mogą liczyć na bezpłatną aktualizację ubiegłorocznej gry do nowego wydania. Firma przedstawiła cały cennik i fani nie kryją oburzenia działaniem korporacji.

Potwierdziły się plotki i Sony właśnie zapowiedziało Ghost of Tsushima Director's Cut. Specjalne wydanie ubiegłorocznej gry otrzyma dodatek, więc tak jak mogliśmy się spodziewać – w przypadku PlayStation 5 pozycja zostanie wyceniona na 69,99 dolarów, czyli w Polsce zainteresowani zapłacą pewnie 349 zł. Edycję na PlayStation 4 kupimy za 59,99 dolarów (299 zł?).

Tutaj jednak pojawia się problem, ponieważ Sony nie oferuje żadnej formy bezpłatnej aktualizacji. Gracze będą musieli zapłacić za ulepszenie gry z PlayStation 4 na PlayStation 5 – nawet jeśli w zeszłym roku kupili edycję kolekcjonerską.

Gracze mają trzy opcje płatnej aktualizacji:

  • Jeśli posiadasz Ghost of Tsushima na PlayStation 4, to aktualizacja do Director's Cut została wyceniona na 19,99 dolarów.
  • Jeśli posiadasz Ghost of Tsushima Director's Cut na PlayStation 4, to możesz ją zaktualizować do wersji z PlayStation 5 za 9,99 dolarów.
  • Jeśli posiadasz Ghost of Tsushima na PlayStation 4, to możesz dokonać aktualizacji do wersji Ghost of Tsushima Director's Cut z PlayStation 5 za 29,99 dolarów.

Działania Sony są w tym wypadku proste – Japończycy oferują fabularny dodatek, więc wymagają od klientów opłaty. Gracze jednak dostrzegają, że w tym wypadku nie wystarczy nawet „prosta” aktualizacja Ghost of Tsushima do Ghost of Tsushima Director's Cut, ponieważ w tej sytuacji gracze muszą jeszcze dopłacić za otrzymanie wersji z PS5.

W Sieci pojawiło się już sporo negatywnych komentarzy dotyczących działania korporacji:

„palermo1886: Czekaj, czekaj, czy ja to dobrze rozumiem? Muszę płacić za poprawną synchronizację ust? To jest nowe dno dla was ludzie”

„Beast_of_Yharnam: Jesteśmy tak wdzięczni za wszystkich naszych oddanych i wspierających fanów...teraz dajcie nam 30 dolarów”.

„phantom_sees: Więc jeśli masz Director's Cut na PS4, wersja na PS5 jest nadal płatną aktualizacją. Mówisz poważnie?! Nie zrobiliście tego nawet w przypadku Spider-Man Miles Morales z PS4 do PS5”.

„hotan1395: 70$ co :(„

„PhaserNinja: Jak to jest, że za aktualizację na PS5 musimy płacić dodatkowo 10$? Dlaczego nie jest to wliczone w 19,99, które obecni posiadacze już płacą za Director's Cut na PS4? Wydaje się to trochę dziwne, skoro większość innych aktualizacji do PS5 jest darmowa dla obecnych posiadaczy, a nowe DLC kosztuje więcej (co jest zrozumiałe). Przykłady: FF7 Remake Intergrade, Metro Exodus, Greedfall, Dead By Daylight itd.”

„dadballoons: To jest taka porażka. ZAWSZE czekam z zakupem pełnych edycji gier AAA i myślałem, że skoro GoT dostało aktualizację na PS5, to będę mógł to bezpiecznie kupić. Na szczęście nie grałem jeszcze w to więcej niż kilka godzin, ale 70 dolców znowu poszło w błoto, bo chcę doświadczyć moich gier tak ostatecznie, jak to tylko możliwe, zgodnie z intencjami twórców. A czekanie cały rok na kompletne edycje nie jest już gwarancją jak to było kiedyś. Co za branża, codziennie nowy środkowy palec”.

„TidusBlitz: Trochę drogo płacić 30$ za nową wyspę i japońską synchronizację ust. Lepiej żeby ta nowa zawartość była tego warta”.

„Griever_Ca: Jezu pobieracie 10$ za aktualizację ps5? Właśnie dostaliśmy doom eternal ps5 upgrade free, Bethesda jest własnością Microsoftu. To jest naprawdę niskie, jeśli chodzi o Sony. Sorry, uwielbiam Ghost of Tsushimę i wspierałem ją w momencie premiery ale tego nie popieram”.

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/07/01/ghost-of-tsushima-directors-cut-arrives-on-ps5-and-ps4-consoles-on-august-20/

Tagi: Ghost of Tsushima Sony Interactive Entertainment Sucker Punch