Ghost of Tsushima bez bezpłatnej aktualizacji z PS4 na PS5. Gracze ostro krytykują działania Sony

News
7463V
Ghost of Tsushima bez bezpłatnej aktualizacji z PS4 na PS5. Gracze ostro krytykują działania Sony
Wojciech Gruszczyk | 01.07.2021, 18:43

Japończycy właśnie potwierdzili Ghost of Tsushima Director's Cut, ale nawet klienci edycji kolekcjonerskiej nie mogą liczyć na bezpłatną aktualizację ubiegłorocznej gry do nowego wydania. Firma przedstawiła cały cennik i fani nie kryją oburzenia działaniem korporacji.

Potwierdziły się plotki i Sony właśnie zapowiedziało Ghost of Tsushima Director's Cut. Specjalne wydanie ubiegłorocznej gry otrzyma dodatek, więc tak jak mogliśmy się spodziewać – w przypadku PlayStation 5 pozycja zostanie wyceniona na 69,99 dolarów, czyli w Polsce zainteresowani zapłacą pewnie 349 zł. Edycję na PlayStation 4 kupimy za 59,99 dolarów (299 zł?).

Tutaj jednak pojawia się problem, ponieważ Sony nie oferuje żadnej formy bezpłatnej aktualizacji. Gracze będą musieli zapłacić za ulepszenie gry z PlayStation 4 na PlayStation 5 – nawet jeśli w zeszłym roku kupili edycję kolekcjonerską.

Gracze mają trzy opcje płatnej aktualizacji:

  • Jeśli posiadasz Ghost of Tsushima na PlayStation 4, to aktualizacja do Director's Cut została wyceniona na 19,99 dolarów.
  • Jeśli posiadasz Ghost of Tsushima Director's Cut na PlayStation 4, to możesz ją zaktualizować do wersji z PlayStation 5 za 9,99 dolarów.
  • Jeśli posiadasz Ghost of Tsushima na PlayStation 4, to możesz dokonać aktualizacji do wersji Ghost of Tsushima Director's Cut z PlayStation 5 za 29,99 dolarów.

Działania Sony są w tym wypadku proste – Japończycy oferują fabularny dodatek, więc wymagają od klientów opłaty. Gracze jednak dostrzegają, że w tym wypadku nie wystarczy nawet „prosta” aktualizacja Ghost of Tsushima do Ghost of Tsushima Director's Cut, ponieważ w tej sytuacji gracze muszą jeszcze dopłacić za otrzymanie wersji z PS5.

W Sieci pojawiło się już sporo negatywnych komentarzy dotyczących działania korporacji:

„palermo1886: Czekaj, czekaj, czy ja to dobrze rozumiem? Muszę płacić za poprawną synchronizację ust? To jest nowe dno dla was ludzie”

„Beast_of_Yharnam: Jesteśmy tak wdzięczni za wszystkich naszych oddanych i wspierających fanów...teraz dajcie nam 30 dolarów”.

„phantom_sees: Więc jeśli masz Director's Cut na PS4, wersja na PS5 jest nadal płatną aktualizacją. Mówisz poważnie?! Nie zrobiliście tego nawet w przypadku Spider-Man Miles Morales z PS4 do PS5”.

„hotan1395: 70$ co :(„

„PhaserNinja: Jak to jest, że za aktualizację na PS5 musimy płacić dodatkowo 10$? Dlaczego nie jest to wliczone w 19,99, które obecni posiadacze już płacą za Director's Cut na PS4? Wydaje się to trochę dziwne, skoro większość innych aktualizacji do PS5 jest darmowa dla obecnych posiadaczy, a nowe DLC kosztuje więcej (co jest zrozumiałe). Przykłady: FF7 Remake Intergrade, Metro Exodus, Greedfall, Dead By Daylight itd.”

„dadballoons: To jest taka porażka. ZAWSZE czekam z zakupem pełnych edycji gier AAA i myślałem, że skoro GoT dostało aktualizację na PS5, to będę mógł to bezpiecznie kupić. Na szczęście nie grałem jeszcze w to więcej niż kilka godzin, ale 70 dolców znowu poszło w błoto, bo chcę doświadczyć moich gier tak ostatecznie, jak to tylko możliwe, zgodnie z intencjami twórców. A czekanie cały rok na kompletne edycje nie jest już gwarancją jak to było kiedyś. Co za branża, codziennie nowy środkowy palec”.

„TidusBlitz: Trochę drogo płacić 30$ za nową wyspę i japońską synchronizację ust. Lepiej żeby ta nowa zawartość była tego warta”.

„Griever_Ca: Jezu pobieracie 10$ za aktualizację ps5? Właśnie dostaliśmy doom eternal ps5 upgrade free, Bethesda jest własnością Microsoftu. To jest naprawdę niskie, jeśli chodzi o Sony. Sorry, uwielbiam Ghost of Tsushimę i wspierałem ją w momencie premiery ale tego nie popieram”.

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/07/01/ghost-of-tsushima-directors-cut-arrives-on-ps5-and-ps4-consoles-on-august-20/

Komentarze (424)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper