Iza Łęcka Iza Łęcka 01.07.2021 09:45
Wiedźmin 3 - znak Axii
4201V

Wiedźmin 3 ze znakomitą ciekawostką. CD Projekt RED dodał ważny detal do zaklęcia

Wiedźmin 3: Dziki Gon ma już swoje lata, lecz gracze, którzy zagłębiają się w fantastycznym świecie, systematycznie odkrywają ciekawostki i smaczki uwzględnione przez deweloperów. Okazuje się, że CD Projekt RED podczas projektowania zaklęcia Axii wykorzystał język migowy.

CD Projekt RED powoli przygotowuje się na WitcherCon (sprawdźcie harmonogram), lecz nie powinniśmy oczekiwać, że na wydarzeniu pojawią się nowe gry studia czy Wiedźmin 3 w next-genowej wersji. Gracze jednak nieustannie przemierzają świat stworzony przez polskie studio i zagłębiają się w ostatniej przygodzie Geralta, znajdując kolejne drobne detale, które wprawiają w niemałe zdumienie.

Jak wiemy, Geralt wielokrotnie korzysta ze znaków. Co ciekawe, podczas projektowania zaklęcia Axii twórcy Wiedźmina 3: Dziki Gon wykorzystali język migowy –  ponieważ sekwencja pojawia się również w trakcie dialogów, sympatycy produkcji mogli przyjrzeć się działaniom wiedźmina z bliska. Główny bohater serii w trakcie wykonywania znaku dokładnie prezentuje każdą pojedynczą literę zgodnie z zasadami amerykańskiego alfabetu migowego.

Wiedźmin 3 znak Axii - alfabet

Warto podkreślić, że ostatnie litery są identyczne, lecz w języku migowym taka pisownia będzie zaprezentowana poprzez dłuższe przetrzymanie ręki i przesunięcie jej delikatnie w prawo. Dokładnie takie same gesty w trakcie rzucania znaku wykonuje Geralt.

CD Projekt RED podczas projektowania Axii dodał klimatyczny detal, który choć nie jest nową wiadomością (na niektórych forach zrzeszających graczy już wcześniej pojawiały się podobne informacje), dopiero niedawno został dostrzeżony i doceniony przez większą część społeczności. To bardzo miły ukłon w stronę osób z niepełnosprawnością narządu słuchu.

Źródło: https://gamerant.com/the-witcher-3-geralt-axii-sign-detail/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon