Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.06.2021 18:15
Wiedźmin 3 Next-gen
3208V

Wiedźmin 3 Next-Gen nie pojawi się na WitcherCon. CD Projekt RED wydało oświadczenie

CD Projekt RED nie chce rozbudzać niepotrzebnych oczekiwań. Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S nie pojawi się na WitcherCon. Firma wysłała do naszej redakcji krótkie oświadczenie.

WitcherCon zapowiada się na wyjątkowe doświadczenie dla wszystkich fanów świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego, ale na wydarzeniu nie możemy liczyć na prezentację nowych gier CD Projekt RED. Studio zaprzeczyło także plotce, według której pokaz będzie idealną okazją do przedstawienia szerokiej publice Wiedźmina 3 w next-genowej wersji:

„Zaprezentowaliśmy pełny program nadchodzącego WitcherConu, którego pierwsza transmisja zaplanowana jest na 9 lipca na godzinę 19:00. W programie tym nie znajdzie się nowa edycja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, wykorzystująca dodatkową moc konsol nowej generacji Xbox Series X i PlayStation 5 oraz komputerów PC.”

CD Projekt i Netflix opublikowały harmonogram imprezy (zobaczycie go tutaj) i najwidoczniej fani pracy CD Projekt RED powinni wyczekiwać jedynie na szczegóły dotyczące Gwinta oraz mobilnego The Witcher: Monster Slayer.

Wiele na to wskazuje, że WitcherCon w głównej mierze skupi się na projektach Netflixa – choć także w tym wypadku nie wiemy, czy możemy oczekiwać wielkich zapowiedzi... Choć nadal uważam, że wydarzenie będzie idealnym momentem, by pokazać zwiastun i przedstawić datę premiery drugiego sezonu „Wiedźmina”.

Warto jednak pamiętać, że next-genowe aktualizacje do Wiedźmina 3: Dziki Gon oraz Cyberpunka 2077 mają zadebiutować na rynku jeszcze w 2021 roku, więc CD Projekt RED powinien w niedalekiej przyszłości przedstawić szczegóły.

Źródło: CD Projekt RED

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon