Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 29.06.2021 12:12
Monark. RPG od twórców Shin Megami Tensei z pierwszym gameplayem i animowaną introdukcją
934V

Monark. RPG od twórców Shin Megami Tensei z pierwszym gameplayem i animowaną introdukcją

Monark to wyjątkowo ciekawa produkcja. Za tego jRPG odpowiadają bardzo utalentowane osoby, które tworzyły pierwsze odsłony Megami Tensei/Shin Megami Tensei.

W produkcję Monark zaangażowały się znani japońscy deweloperzy, którzy kładli fundamenty pod markę Shin Megami Tensei: Kazunari Suzuki, Tsukasa Masuko, Ryutaro Ito. W kreację scenariusza zaangażował się nawet Aya Nishitani, czyli autor opowiadań "Digital Devil Story", na bazie których powstawała kultowa marka RPG-ów Atlus.

Możemy już rzucić okiem na pierwszy gameplay z tego intrygującego roleplaya, który trafi na PC (Steam), PS4, PS5 i Nintendo Switch. Autorzy gry ze studia Lancarse (którzy na koncie mają całkiem udane Lost Dimension) zaprezentowali w połowie czerwca turowy system walki z Monark, który może się kojarzyć z tradycyjnymi, taktycznymi RPG-ami. Wczoraj udostępniono natomiast animowaną sekwencję otwierającą grę. Filmik czeka na was poniżej.

Wiadomo, że Monark dostępne będzie już w dniu premiery z angielskimi i japońskimi głosami (dubbing do wyboru w opcjach gry). Niestety trochę jeszcze poczekamy na premierę. Monark wyląduje w sprzedaży dopiero w pierwszej połowie 2022 roku.Tagi: Lancarse Monark NIS America