Iza Łęcka Iza Łęcka 28.06.2021 09:41
Mass Effect
411V

Film Mass Effect nie powstał przez zbyt rozbudowane uniwersum, ale serial wydaje się kwestią czasu

Mass Effect wydaje się serią, która idealnie nadawałaby się do przeniesienia na film lub serial. Przed laty z adaptacją zmierzyło się BioWare oraz Legendary Pictures, jednak produkcja nigdy nie została zrealizowana. Do kwestii odniósł się Mac Walters.

W zeszłym tygodniu pojawiły się plotki dotyczące serialu animowanego w uniwersum Mass Effect, jednak o produkcjach osadzonych w znanym przez wielu graczy świecie mówi się od dłuższego czasu. Już w 2010 roku Legendary Pictures wykupiło prawa do marki, a dystrybucją miało zająć się Warner Bros.

Mac Walters, dyrektor kreatywny Mass Effect Legendary Edition i Mass Effect Andromeda oraz główny scenarzysta Mass Effect 2 i Mass Effect 3, w rozmowie z Business Insider potwierdził , że BioWare od dawna otrzymywało propozycje z Hollywood w sprawie adaptacji serii.

„To tak rozbudowany świat, że wiele osób, które znam z branży telewizyjnej i filmowej, pytało mnie, kiedy to zrobimy i mówiło, że musimy to zrobić”.

Pracownik BioWare przyznał, że Legendary Pictures pracowało nad filmem, jednak projekt niestety został wstrzymany – sporym kłopotem okazało się wielkie rozbudowanie świata.

„Czułem, że ciągle walczymy z IP. Jaką historię opowiemy w ciągu 90-120 minut? Czy uda nam się oddać jej sprawiedliwość?”

Twórca podkreślił, że dla tak bogatej opowieści i rozbudowanego świata najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie serialu, a Mass Effect najpewniej podąży tą drogą. Mac Walters uważa, że fani nie powinni pytać „czy produkcja zostanie zrealizowana”, natomiast „kiedy”.

„Jeśli zamierzasz opowiedzieć historię, która jest tak rozbudowana jak 'Mass Effect', serial jest właściwym sposobem, aby to zrobić. [Seria-przyp. red.] w naturalny sposób pasuje do treści epizodycznych”.

Walters porównał tworzenie poszczególnych zadań w grach spod szyldu Mass Effect do kolejnych odcinków serialu, które wpływają na ogólny zarys fabuły, uzupełniają ją i zmieniają. Teraz pozostaje tylko czekać aż Netflix przedstawi aktorską i animowaną produkcję z serii Mass Effect... ;)

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/mass-effect-director-says-a-movie-or-tv-series-is-a-matter-of-when-not-if/

Tagi: BioWare Mac walters Mass Effect