Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.06.2021 19:26
Hideo Kojima Horror Microosft - Xbox
2795V

Hideo Kojima i Xbox bliscy podpisania umowy. Japończyk może stworzyć wyjątkowy horror dla Microsoftu

Hideo Kojima już wkrótce może zapewnić ekskluzywną grę dla Microsoftu. Według najnowszych informacji – utalentowany Japończyk znajduje się na ostatniej prostej, by podpisać umowę i oficjalnie pracować dla amerykańskiej korporacji.

Pierwsze informacje dotyczące współpracy Hideo Kojimy z Microsoftem pojawiły się już w kwietniu – wtedy to słyszeliśmy, że Phil Spencer chce wykorzystać „japoński talent”. Grą podobno nie było zainteresowane Sony, ale na E3 2021 nie zobaczyliśmy produkcji.

Sytuacja może jednak szybko się zmienić, ponieważ Kim Swift miała dołączyć do Microsoftu w jednym celu – współpracy z Hideo Kojimą. Wiadomość podczas podcastu GamesBeat Decides potwierdził Jeff Grubb, który ujawnił, że kluczem relacji jest właśnie twórczyni Portala:

„Kim Swift, która pracowała nad Portalem oraz Left 4 Dead i była tak jakby główną osobą kreatywną w [Google] Stadia, przychodzi [do Microsoftu] specjalnie, aby pracować z Kojimą nad jego grą. [Xbox] nie powiedział „Kojima” w swojej informacji, a wspomniał, że chodzi o pracę z niezależnymi deweloperami, [ale] chodzi o Kojimę”.

Dziennikarz potwierdził, że strony są bardzo blisko podpisania umowy, finalizują ostateczne szczegóły i w zasadzie – nie ma już odwrotu:

„Jest blisko [podpisania umowy]. Jest w punkcie, w którym, jak sądzę, nie może zostać nie podpisana. Oni w zasadzie tylko ustalają szczegóły. I będę miał więcej do powiedzenia na ten temat wkrótce”.

Jeff Grubb już wcześniej wspominał, że produkcja ma być „we wczesnej fazie projektowania”, a sama gra będzie „częścią większej strategii rozszerzenia zasięgu marki Xbox poza fizyczny sprzęt pod telewizor lub monitor”.

Redaktor nie przedstawił istotnych szczegółów, ale Derek Strickland z Tweaktown przypomniał o sytuacji z 2019 roku. Już wtedy Japończyk wspominał o nietypowym pomyśle:

„Chcę zrobić grę z gatunku horror, a interaktywne medium to naprawdę dobre połączenie. Myślę, że to może być o wiele straszniejsze niż filmy, jeśli jest w interaktywnej platformie”

„Chcę stworzyć horror, ale nie mam dobrego rozwiązania na [możliwość odwrócenia wzroku, gdy rzeczy stają się przerażające]. Dla P.T. chciałem stworzyć coś, co wszyscy naprawdę mogą doświadczać. Ale jeśli jesteś zbyt przerażony, nie zagrasz, prawda? Chcę rzucić wyzwanie gatunkowi horroru i rozwiązać ten problem”

„Naprawdę chcę zrobić coś trochę innego. W ciągu najbliższych pięciu lat, [główną] platformą będzie streaming. Myślę, że jest coś przed nami i myślę o tym. To film, ale to gra... rozmyślam o takim pomyśle i chcę to zrobić”

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/06/xbox_and_kojima_reportedly_close_to_closing_deal_for_upcoming_game
https://www.tweaktown.com/news/80189/hideo-kojimas-xbox-project-might-be-an-interactive-cloud-film-game/index.html

Tagi: Hideo Kojima Microsoft Xbox Xbox One Xbox Series X|S