Iza Łęcka Iza Łęcka 12.04.2021 07:40
Hideo Kojima i Xbox
3182V

Hideo Kojima chciał stworzyć kolejną grę na PS5? Sony podobno odrzuciło projekt

Pojawiły się nowe plotki dotyczące kolejnej gry Hideo Kojimy. Mówi się, że Japończyk chciał ponownie współpracować z Sony, jednak producent PlayStation 5 nie był zainteresowany finansowaniem gry. Sytuację prawdopodobnie mógł wykorzystać Phil Spencer.

Hideo Kojima, po odejściu z Konami, założył Kojima Productions, które od początku współpracuje z Sony. Zespół stworzył Death Stranding wyłącznie na jedną konsolę (PS4) i choć gra w późniejszym czasie trafiła również na PC, to jednak nadal posiada status konsolowej ekskluzywności dla sprzętu Japończyków.

Zgodnie z ostatnimi niepotwierdzonymi doniesieniami, Kojima jest bliski nawiązania kontaktu z Microsoftem –  plotki są o tyle zaskakujące, że twórca od lat rozwijał tytuły na PlayStation. Jak się jednak okazuje, deweloper podobno pragnął stworzyć nową pozycję na PS5.

Podczas jednego z ostatnich podcastów The XboxEra Shpeshal_Ed stwierdził, że Kojima Productions pierwotnie zaoferowało nowy projekt Sony, jednak włodarze korporacji nie byli zadowoleni z wyników komercyjnych Death Stranding i odrzucili ofertę ponownej współpracy z twórcą.

Jak wskazuje informator, Japończyk prowadził również pertraktacje z Google na temat pozycji dla Stadii (o tym wspominaliśmy w lutym), ale ostatecznie to Microsoft może dojść do porozumienia z deweloperem. Umowa pomiędzy firmą odpowiedzialną za Xboksa a Kojimą jest bliska finalizacji. Jeśli wszystko ułoży się zgodnie z planami i dojdzie do podpisania niezbędnych papierów, to wkrótce możemy usłyszeć o pozycji.

Źródło: https://gamingbolt.com/kojima-went-to-sony-for-his-next-game-first-but-they-turned-him-down-rumour

Tagi: hideo kojima Microsoft PlayStation PS5 Sony Xbox xbox series x|s