Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.06.2021 20:18
Hideo x Kojima
1336V

Kim Swift pomoże Hideo Kojimie opracować grę dla Microsoftu? Xbox zgarnia twórczynię Portala

Microsoft nie rezygnuje z koncepcji tworzenia gier dla chmury, ale tym razem korporacja chce podejść do tematu w odpowiedni sposób. Kim Swift została zatrudniona przez amerykańską korporację i doświadczona twórczyni otrzymała bardzo odpowiedzialne zadanie.

Jeszcze za czasów Xboksa One słyszeliśmy o wielkiej „mocy chmury”, która miała zapewnić grom nową jakość rozgrywki, ale w ostateczności na poprzedniej generacji nie zobaczyliśmy wielu efektów tej technologii.

Microsoft chce teraz podejść do tematu w znacznie ciekawszy sposób – Kim Swift, czyli była dyrektor do spraw projektowania gier Stadii, dołączyła do Microsoftu, by nadzorować współpracę w zakresie rozgrywki w chmurze z niezależnymi studiami.

„Kim zbuduje zespół skoncentrowany na nowych doświadczeniach w chmurze, co będzie wspierać misję dostarczenia naszych gier Xbox do 3 miliardów graczy na całym świecie” – powiedział Peter Wyse, szef wydawniczy Xbox Game Studios, w wywiadzie dla Polygon

Microsoft nie chce teraz wykorzystywać chmurę do ulepszenia jednego z trybów w nowych grach, a po prostu deweloperzy będą mogli wykorzystać technologię amerykańskiej korporacji, by zapewnić grę na wszystkich platformach – Xboksach, PC i urządzeniach mobilnych.

Jeff Grubb, który przedstawił informację na serwisie Venturebeat wspomniał, że Kim Swift miałaby pomóc Hideo Kojimie w opracowaniu gry na Xboksa:

„Microsoft ponownie zaczyna poważnie myśleć o grach opartych na chmurze. W tym celu dział Xbox ogłosił dzisiaj, że zatrudnił byłą dyrektor ds. projektowania gier Stadia, Kim Swift, do nadzorowania współpracy w zakresie gier w chmurze z niezależnymi studiami.”

Wśród tych zespołów może znajdować się Kojima Productions od Hideo Kojimy – jeśli Microsoft zamknie wcześniej raportowaną transakcję, o której Jeff Grubb usłyszał od swoich źródeł.

Według plotek, Hideo Kojima opracowywał tajny tytuł dla Stadii i jeśli Grubb ma rację – produkcję mógł przejąć Microsoft. Warto przypomnieć, że już w kwietniu pojawiły się plotki dotyczące współpracy Xboksa z Kojimą.

Źródło: https://venturebeat.com/2021/06/21/kojima-gets-help-from-kim-swift/

Tagi: hideo kojima kim swift Kojima Productions Xbox